سوتلانا مدودوا  همسر ریس جمهور بزرگترین کشور دنیا می باشد که هم اکنون شاهد گذشت دوسال از زندگی بانوی اول روسیه هستیم !!! نگاهی به این تاریخ دو ساله می اندازیم ....

برای مشاهده تصاویر و مطلب به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ......
نویسنده : سعید ; ساعت 16:24 روز 2010/3/3
دسته بندی :اخبار روسیه

دانشمندان رصدخانه مداری روسیه “Tesis” قوی ترین جرقه ی خورشیدی را از سال ۲۰۰۷ تا با حال، ضبط کردند.

بنا بر سایت رصدخانه : با افزایش جریان پرتوهای ایکس در مدار زمین، این فعل وانفعال خورشیدی به عنوان M2.3 درجه بندی شده است. آخرین بار بیشترین نیروی خورشدیدی وارده بر مدار زمین در ۴ ژوئن ۲۰۰۷ بوده است.”

ستاره شناسان رصدخانه براین باورند که شیوع این جرقه نشانگر تجدید حیات فعالیت های ستاره ی آتشین پس از یک دوره کوتاه آرامش است. همچنین تاکید می شود که فواصل بین این فعالیت های خورشیدی در سال های اخیر کوتاه تر شده، و قدرت آنها، در مقابل ، افزایش یافته است.

توان تابش اشعه ایکس فعل و انفعالات خورشیدی به پنج درجه دسته بندی شده که با حروف لاتین A, B, C, M,X از هم مجزا شده اند. درجه ی حداقل A0.0 شامل ۱۰ نانووات برمتر مربع می باشد.چنین تابشی در مدار زمین می باشد. در درجه ی بعدی، تابش ده بار بیشتر می شود. در پاییز سال ۲۰۰۳ ، جرقه های خورشیدی با توانی بیش از یک میلیون نانو وات (یک میلی وات) بوقوع پیوست، که بزرگترین درجه یعنی x17 را به آن نسبت دادند.

کمپانی comScore مطالعه ی جدید خود را در رابطه با بازار جهانی جستجو در سال ۲۰۰۹ منتشر کرد.

در رتبه بندی جهانی موتورهای جستجو از سوی کمپانی comScore، موتور جستجوی روسی “یاندکس” با رقم ۱٫۹ میلیارد جستوجو در ماه دسامبر سال گذشته، جایگاه هفتم را به خود اختصاص داد. مکان نخست را گوگل با ۸۷٫۸ میلیارد جستجو، یا به عبارت دیگر ۶۶٫۸ درصد از کل بازار را در اختیار دارد.

این موتور جستجوی روسی صاحب بیشترین رشد مخاطب در یک سال گذشته در تمام جهان بوده است. محبوبیت او در مقایسه با دسامبر ۲۰۰۸ به میزان ۹۱ درصد رشد داشته است. در مکان دوم در این شاخصه، موتور جستجوی مایکروسافت بوده، که مقدار جستجوها در وب سایت این غول نرم افزار در طول یک سال ۷۰ درصد رشد داشته است.

 در روسیه همچنین شاهد بیشترین میزان رشد در تعداد جستجوها، به مقدار ۹۲ درصد هستیم. به طوری که در دسامبر ۲۰۰۹ روس ها ۳٫۳ میلیارد جستجو به کمک موتورهای جستجو انجام دادند.
نویسنده : سعید ; ساعت 15:33 روز 2010/2/21
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
نام ثروتمندترین روس ها در مجله فینانس

رئیس هیات مدیره کارخانه فولاد Novolipetsk به رهبری ولادیمیر Lisin ،طبق آمار مجله ثروتمندترین فرد روسیه می باشد. ثروت او 18.8 میلیارد یورو تخمین زده می شود.

در سال 2009 وی در رتبه سوم این جدول قرار داشت.

رتبه دوم در جدول در اختیار ، میخائیل Prokhorovمی باشد که در سال 2009 ،رتبه نخست را در اختیار داشته است. ثروت او 17.8 میلیارد یورو تخمین زده می شود

پی نوشت : همشون هم کلا در روز ۳ وعده غذا بیشتر نمی خورند و روی بیشتر از ۱ تخت خواب نمی خوابند .

در سال 2012 قطب نوردان روسيه به زير لايه يخي درياچه واستوك نفوذ خواهند كرد.

دانشمندان هيأت علمي قطبي روسيه در سال 2012 به زير لايه يخي درياچه واستوك نفوذ خواهند كرد. ولاديمير ليپنكوف نماينده انستيوي علمي- تحقيقاتي قطب جنوب، قطب شمال اين موضوع را اطلاع داد. آزمايش رسيدن به سطح درياچه از طريق حفاري با كمك دستگاه حفاري ساخته شده بر طبق فناوري نو و از نظر زيست محيطي كاملاً پاك انجام مي شود كه توسط انستيتوي فيزيك اتمي سنت پطرزبورگ ساخته شده است. نماينده انستيتوي خاطرنشان ساخت كه مطالعه مواد موجود در درياچه كه از چاه فوق العاده عميق به بالا كشيده شوند امكان آن را بوجود خواهد آورد اميدوار باشيم كه درياچه واستوك يگانه سيستم عظيم مافوق پاك آب روي زمين باشد. واستوك بزرگترين درياچه زير يخي در قطب جنوب است. اين درياچه به اين دليل بي نظير است كه بيش از 300 ميليون سال هيچگونه تماسي با آتمسفر نداشته است. به گمان دانشمندان در آب اين درياچه مي تواند ارگانيزم هاي زنده نا آشنا براي علم وجود داشته باشند. وجود اين درياچه زير يخي توسط دانشمندان در سالهاي 19670-1960 ثابت شده بود. اما كشف درياچه واستوك در سال 1996 به خاطر تلا شهاي قطب نوردان روسيه و بريتانيا ممكن گشت

پی نوشت : دمشون گرم

دو تاجر روسی دستگیر شده در تهران به روسیه بازگشتند

اداره مطبوعات و اطلاعات وزارت امور خارجه روسیه اعلام نمود، دو تاجر روسیه که در هفته گذشته در تهران بازداشت شده بودند ،آزاد و به روسیه بازگشتند.

در تاریخ 11 فوریه دو شهروند روسیه که در محل برگزاری تظاهرات به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی در ایران قرار داشتند ،دستگیر شده بودند.

با پیگیری سریع سفارت روسیه در تهران این افراد آزاد شدند.

پی نوشت : من عذرخواهی میکنم !!!
نویسنده : سعید ; ساعت 17:47 روز 2010/2/18
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
روز سه شنبه اولین کنفرانس "انقلاب اسلامی در ایران: پدیده (فنومن) متمدن و دورنما" در کازان روسیه آغاز به کار کرد و طی روزهای 8 تا 10 ماه فوریه سال 2010 ادامه خواهد داشت .

سازماندهندگان این همایش عبارتند از دانشگاه دولتی کازان باقدمت ۲۰۵ سال ، دانشگاه دولتی امام خمینی ایران و سرکنسولگری ایران در کازان . حدود 100 دانشمند روس و خارجی، روحانیون و چهره های برجسته اجتماعی برای شرکت در این کنفرانس بین المللی در کازان حضور بهم رسانده اند.

در مراسم افتتاحیه"رضا کندری" سرکنسول ایران در کازان، "سید محمودرضا سجادی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه،  "تیمور آکولوف" مشاور دولتی ریاست جمهوری تاتارستان در امور بین المللی و سایر مسئولین به مهمانان خیرمقدم گفتند.

بقیه گزارش و تصاویر بیشتر از این اجلاس بزرگ را در ادامه مطلب مشاهده نمایید.
نویسنده : سعید ; ساعت 17:3 روز 2010/2/11
دسته بندی :اخبار روسیه

سلام

به گزارش صیادان دریای شمال روسیه خرسهای قطبی به دلیل گرم شدن هوا و از بین رفتن قشری از طعمه های خرس های قطبی در قطب . آنها به محض دیدن زیردریایی ها و کشتی های به آنها نزدیک میشوند و جان خود را به خطر می اندازند تا از ضایعات غذایی که آنها به آب میریزند تغذیه کنند.

برای دیدن تصاویر درسایز بزرگ روی آنها کلیک کنید .

بقیه تصاویر در ادامه مطلب
نویسنده : سعید ; ساعت 17:24 روز 2010/2/3
دسته بندی :اخبار روسیه

روسیه باید برای پرواز به مریخ و دیگر سیارات منظومه شمسی باید دو نوع از موشک های حامل با ظرفیت های 20 و 60 تن را داشته باشد.ویتالی لوپوتا ـ رئیس و طراح ارشد کورپراسیون موشکی ـ فضانوردی بنام «انرژیا»در سخن رانی خود در یک کنفرانس آکادمیک درباره فضانوردی این مطلب را اعلام کرد.مجتمع های سیاره پیما باید دارای ساختار مودولی بوده و در مدار نزدیک زمین مونتاژ شوند. آخر مسأله آن است که مجتمع برای پرواز بسوی مریخ حدود 500 تن وزن خواهد داشت و بلند کردن آن از زمین ممکن نخواهد بود.در نظر است برای مونتاژ مجتمع ها در مدار زمین از ایستگاه فضایی بین المللی استفاده شود که مدت بهره برداری از آن تا سال 2020 و احتمالاً تا سال 2025 تمدید خواهد شد. این به روسیه امکان خواهد داد در برنامه فضانوردی خود بر ایستگاه فضایی بین المللی تکیه داشته باشد.یوری کاراش ـ کارشناس در مسائل مربوط به وسایل فضانوردی  معتقد است برای پرواز بسوی مریخ لازم خواهد بود از سوخت مایع به استفاده از سوخت       هسته  ای برای موشک ها گذار شود.

کاراش می گوید برای پرواز به سیارات واقع در آن سوی ماه  از جمله مریخ ، نوع تازه و هسته ای موتور موشکی لازم خواهد بود چون موتور هسته ای در مقایسه با موتور های موشکی دارای سوخت مایع ، قوی تر و مطمئن تر است.

یوری کاراش می گوید در صورت تخصیص بودجه لازم و وجود حمایت سیاسی، روند آماده کردن فضانوردان روسیه برای پرواز به مریخ 12 تا 14 سال طول خواهد کشید.

آقای کاراش می گوید منظور پرواز در مدار مریخ و دورزدن این سیاره از بالا و نه فرود آمدن فضانوردان درسطح آن است. در جریان این پرواز تحقیقات لازم درباره مریخ از مدار آن و همچنین با کمک فرود آوردن دستگاه های خودکار در سطح این سیاره  انجام خواهد شد.

 با وجود مشکلات موجود در رشته فضانوردی روسیه در عرض 20 سال اخیر، کشور ما در رقابت در زمینه پرواز به مریخ از آمریکایی ها جلوتر است.

روسیه در این عرصه جلوتر از دیگران است چون اتحاد شوروی ازاوایل سال های 70 قرن 20 میلادی پس از شکست خوردن از آمریکایی ها در رقابت بر سر کره ماه، خط مشی جبران این باخت در راستای مریخ را دنبال می کرد .

ضرورت وجود موتور های هسته ای برای موشک های که بسوی مریخ پرواز کنند، برای صنعت فضانوردی روسیه یک پدیده تازه و ناشناخته نیست. آخر در همان زمان اتحاد شوروی ماهواره های مجهز به منابع انرژی هسته ای به فضا پرتاب می شدند. در حال حاضر کورپراسیون انرژیا قصد دارد حداقل در دو کار خود در آینده از منابع انرژی     هسته ای استفاده کند.ویتالی لوپاتا ـ رئیس «انرژیا» در کنفرانس آکادمیک درباره مسائل فضانوردی ، درباره آنها صحبت کرد. کار اول یک ماهواره نظامی است که برای نظارت بر اراضی و حریم هوایی از جمله در جریان درگیری های مسلحانه و نشان دادن هدف ها در نظر گرفته شده است. این ماهواره در صورت ضرورت خودش به هدف ضربه وارد خواهد کرد.

کار دوم دستگاهی است که آنرا می توان رفتگر فضایی نامید . کار آن پاکسازی مدار زمین از ماهواره های از کار افتاده و دیگر زباله های فضایی خواهد بود . این کار نه تنها لازم بلکه سود آور خواهد بود چون حجم سالیانه بازار خدمات برای پاکسازی فضای کیهانی از زباله ها 3 میلیارد دلار ارزیابی می شود.  
نویسنده : سعید ; ساعت 15:4 روز 2010/2/1
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
اول این را ببینید جالبه افشای ساختگی بودن مرگ ندا آقا سلطان و بازتاب آن در رسانه های خارجی

                          http://video.aol.co.uk/video-detail/-22/1406854520   

در اطلاعیه وزارت امور خارجه روسیه که روز دوشنبه صادر شد، گفته می شود که روسیه نگران درگیری های میان طرفداران اپوزیسیون ایران با نیروهای انتظامی این کشور در تهران است و  طرفین را به خویشتنداری و یافتن راه های سازش بر اساس قانون دعوت می کند.

در این اطلاعیه گفته می شود: به اعتقاد ما مهمترین چیز در این شرایط خویشتنداری، یافتن راه های سازشکاری بر اساس قانون و تلاش های سیاسی برای عدم اجازه به تشدید تنش ها در تقابل درونی است.

در این اطلاعیه همچنین گفته می شود که آنچه که باعث تاسف عمیق است، اینکه در این شرایط ناآرام اخبار نادرستی منتشر می شود بر این مبنا که گویا مسکو در روند داخلی ایران دست دارد.

وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد: مطمئن هستیم که این مسئله توسط مخالفان توسعه روابط و همکاری های روسیه-ایران مطرح می شود که با این حرکات تحریک آمیز تلاش می کنند که به دوستی و تفاهم میان دو ملت خدشه وارد آورند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه گفته می شود: ما در امور داخلی ایران دخالت نکرده و نخواهیم کرد چه بسا که در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی کنیم. از نظر ما ایرانی ها خود توان حل کردن مسائل خود را دارند و امیدواریم که با موفقیت این مشکلات را رفع کنند.

یادآوری می کنیم که اوضاع سیاست داخلی ایران بعد از انتخابات ریاست جمهوری 12 ژوئن سال جاری رو به وخامت گذاشته است. بر اساس نتایج اعلام شده انتخابات مذکور "محمود احمدی نژاد" رییس جمهور ایران با کسب در حدود 60% از آرا به پیروزی رسید، حال آنکه رقیب نزدیک و سرسخت وی "میرحسین موسوی" کمتر از 30% از آرا را کسب کرد.

بعد از اعلام نتایج انتخابات طرفداران موسوی حکومت را به تخلف در نتایج انتخابات متهم نموده و خواستار لغو آنها شدند.

طی تعطیلات هفته گذشته که با ایام سوگواری "امام حسین (ع)" مصادف شد،  این ناآرامی ها موج تازه ای به خود گرفته است.

پی نوشت : ولی این ها دلیل بر اون نمی شه که طرفدارهای آقای فلانی به  روز عاشورا روز عزا  و سوگ آسمان و زمین ، اهل بیت و امام زمان و شیعیان توهین کنند و حرمت این روز مقدس روز شهادت اباعبدالله رو با رقصیدن و سوت زدن تو خیابون ها بشکنند.  دیگه کارشون به جایی رسیده که کلام الله قران مجید را به بازیچه می گیرند و اون را پاره میکنند وآتیش می زنند. فکر کردند حکومت نمی تونه جلو این وحشیها رو بگیره و قتی دارند به رهبر توهین می کنند و به قران اهانت می کنند در واقع قانون اساسی را دارند پایمال میکنند و جزای این کار در هر کشوری جز اعدام نیست . فکر می کنید اونقدر جرات ندارند ۲۰ نفر را به رگبار ببنند تا بقیه متوالی بشند و دیگه کسی جرائت آوردن م فامیلی موسوی را نداشته باشه.فکر کردید نمی تونند............. اینقدر دارند با ملایمت برخورد میکنند که دیروز تو یکی از عکس ها دیدم باتوم نیروهای انتظامی را از شون گرفتند دارن دنبال خودشون می کنند و اونها هم چون دستور سرکوب ندارند نمی تونند صدمه ای به کسی بزنند.

بعد آقایون می آند یکی از فامیل های آقای فلانی را می کشن برای اینکه وانمود کنند  نیرو انتظامی  اونو کشته و نظام جمهوری اسلامی دیکتاتوره و ..........

خلاصه وقتی به این عکس ها دیروز نگاه می کردم بغض گلوم را گرفته بود که چقدر داره نشانه های ظهور امام زمان یکی پس از دیگر نمایان می شه و باخودم فکر میکردم این آدم ها چه جوری می خواهد اون دنیا جواب امام حسین و اباالفضل العباس رو بدند ..... واقعا موندم........
نویسنده : سعید ; ساعت 14:5 روز 2009/12/29
دسته بندی :متفرقه

لینک مطلب
کشتی روسي كه بارها را به ايستگاه قطبي انگليس خواهد رساند در ناحيه تراكم يخ ها در محاصره قرار گرفته است.

كشتي « ايگاركا» خاوردور كه راهي قطب شده و حامل بار براي ايستگاه قطبي انگليسي « هالي» است در ميان يخ هاي قطبي در درياي اودلا گير افتاده است. كوليكف رئيس دفتر خبري شركت كشتي راني در گزارشي دراينباره گفت: در دپارتمان نيروي دريايي ويژه قطبي معتقدند كه هيچ چيزي مانع از حركت آتي اين كشتي بسوي مقصد نخواهد شد. با نزديك شدن به ناحيه تراكم يخ ها ، كاپيتان كشتي باتوجه به توصيه هاي متخصصان سعي خواهد كرد از اين مانع عبور كند.
كشتي يخ شكن « ايگاركا»9 ماه دسامبر از بندر كيپ‌تائون حركت خود را آغاز كرد. اين كشتي حامل 14 هزار تن بار براي ايستگاه قطبي هالي انگليس است كه از تجهيزات و وسايل لازم براي اتمام ساخت ايستگاه جديد قطبي تشكيل


در کازان در سال 2010 كنفرانس علمي بين المللي « انقلاب اسلامي در ايران» برگزار خواهد شد.

كنفرانس علمي بين المللي « انقلاب اسلامي در ايران: پديده تمدني و دورنماهاي آينده» در روزهاي 8 الي 10 ماه فوريه در کازان برگزار خواهد شد. توافق در اينباره در جريان ديدار سركنسول ايران در کازان و رئيس دانشگاه فدرال واقع در ساحل ولگا حاصل شد. سركنسول ايران متذكر شد: همكاري ايران با روسيه و مناطق آن از جمله با جمهوری خود مختار  تاتارستان به سرعت در حال توسعه مي باشد . در باره برگزاري روزهاي فرهنگ جمهوري اسلامي ايران در تاتارستان در سال 2010 توافقاتی حاصل شده است. در چارچوب اين طرح نمايشگاه هنر سنتي ايراني ، خوش نويسي و مينياتور و هفته سينماي ايران برگزار خواهد شد.

 
نویسنده : سعید ; ساعت 16:15 روز 2009/12/25
دسته بندی :اخبار روسیه

نانو تکنولوژی

اولين نمايشگاه بين المللي فناوري نانو در کازان جريان دارد. در آنجا مي توان، ميكروسكوپ هاي منحصربفرد را ديد كه با كمك سوزن هايي كار مي كنند كه 10 هزار بار نازك تر از موي انسان هستند، ورقه هاي پليمري نانو براي نگهداري مواد غذايي براي مدت طولاني ، وسايل گوناگون برش و حفاري نيز به نمايش گذاشته شده اند كه با استفاده از فناوري كاملاً نوين ساخته شده اند. اين وسايل بر اساس فناوري نوين ساخته شده‌اند كه لايه برنده مانند الماس در داخل دستگاه، ايجاد مي شود. چنين وسايلي شش بار بيشتر از وسايل معمولي كار مي كنند. حدود 60 كمپاني روسيه و نمايندگان بلژيك و آلمان و سوئيس در اين نمايشگاه شركت دارند.

دریاچه منحصر بفرد


دانشمندان روسيه حفاري عميق در درياچه منحصربفرد واستوك در قطب جنوب را احيا مي كنند. اين درياچه كه زير يخي به ضخامت 4 كيلومتر قرار دارد يك اكو سيستم خودويژه آبي است كه در عرض ميليونها سال، بدور از آتمسفر زمين و سطح بيوسفر قرار داشته است. مطالعه خصوصيات يخ دريافتي از چاه حفاري شده و مطالعه آتي درياچه، نقش عظيمي در تهيه سناريوي تغييرات طبيعي اقليم در هزاره نزديك را ممكن خواهد ساخت. در سال 1998 حفاري عميق لايه يخ روي اين درياچه متوقف شد كه تا رسيدن به آب هاي درياچه حدود 130 متر باقي مانده بود. در آن زمان جامعه بين المللي تقاضا كرد تا زمان ساخت فناوري ويژه كه حداقل آلودگي را به همراه داشته باشد از نفوذ به لايه آبي اين درياچه خودداري شود. چنين تكنولوژي در انستيتوي معدن سنت پطرزبورگ ساخته شد و در سال 2003 جامعه بين المللي موافقت خود با پيشنهادات دانشمندان روس را اعلام كرد. كار حفاري هاي عميق از سر گرفته شد. در فصل كاري سالهاي 2007 الي 2008 وقتي عمق چاه به 3668 متر رسيد و تا سطح آب فقط 80 متر باقي مانده بود دستگاه حفاري شكست. در فصل كنوني دانشمندان بايد از عمق 3598 متري حفاري را آغاز كنند تا بخش آسيب ديده را دور بزنند. متخصصان قصد دارند چاه را تا عمق 3668 متر حفر كنند و رسيدن به آبهاي درياچه واستوك به فصل كاري 2011-2010 موكول خواهد شد.

از دست پرندگان


فرودگاه بين المللي شريميتووا از يك وسيله جديد براي ترساندن پرندگان بهره برداري ميكند كه « يوژ» يا جوجه تيغي نام دارد. بر سطح اين دستگاه جديد تيغه هاي خاصي تعبيه مي شوند كه نمي گذارد پرندگان بر زمين فرود آيند. آنها مسير پرواز خود را تعيير داده و از محوطه باند فرود دور مي شوند. اين « جوجه تيغي ها» آسيبي به پرندگان نمي رساند و در عرض سال از آنها استفاده مي شود. علاوه بر آن، فرودگاه شريميتوا از دستگاه ويژه‌اي به نام « ضد موش كور» استفاده ميكند كه از فرودگاه در مقابل موشها دفاع ميكند كه غذاي پرندگان به حساب مي‌آيند. تمام اين دستگاه ها امنيت پروازها را افزايش مي دهد.
نویسنده : سعید ; ساعت 15:6 روز 2009/12/21
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
سال نو در روسیه 

سال نو یکی از جشنهای مورد علاقه تمامی مردم جهان می باشد که تحت تاثیر عواملی مانند ، سیاست ،بحران اقتصادی ، مذهب، شریط جغرافیایی قرار نمی گیرد. 

زمان برگزاری سال نو در هر کشور متفاوت از دیگری می باشد.سال نو درقرن پانزدهم در1 مارس بر پایه یولیانسکی تقویم برگزار می شد و بعد از قرن پانزدهم ، 1 سپتامبر به عنوان سال نوبرگزار گردید. 

از سال 1700 به دستور پطر کبیر، 1 ژانویه مانند دیگر کشورهای اروپا به عنوان سال نو انتخاب وجشن گرفته می شود. در روسیه سال نو در کنار نزدیکان و آتش بازی و هدیه های پای درخت کاج ، برگزار می شود. 

هر سال ،بابا سرما به همراه دختری به نام Snegurochka به در خانه مردم آمده و هدیه خواهند داد. 

هنوز یافت می شود خانواده ای که 2 بار در سال ،31 دسامبر- 1 ژانویه و 13 — 14 ژانویه ، سال نو را جشن می گیرند .
 

برای مشاهده تصاویر به ادامه مطلب مراجعه کنید .
نویسنده : سعید ; ساعت 14:10 روز 2009/12/17
دسته بندی :اخبار روسیه

یهودیان روسیه جشن حنوکا را برگزار می کنند

"برل لازار" خاخام اعظم روسیه و "یوری لوژکوف" شهردار مسکو عصر یکشنبه در جشن حنوکا، یا جشن روشنایی (و یا عید اخلاص) چراغ بزرگ مخصوص را در میدان مانژ واقع در مرکز مسکو روشن کردند.

حَنوکا یا یکی از جشن‌های یهودیان است که به مدت هشت‌روز برگزار می شود و تقریباً همزمان با روزهای جشن کریسمس است. تاریخ برگزاری حنوکا به یکی از داستان‌های یهودی بازمی گردد که طی آن در زمان جنگ با یونانیان، تنها چراغ باقیمانده در معبد مکابیون در حالی که تنها برای یک روز روغن داشته، به مدت هشت روز، روشن می‌ماند.

لازار به خبرنگاران گفت: "ما مدت زیادی فکر کردیم که آیا پس از رویدادهای اسفبار اخیر در کشور لازم است که جشن بگیریم یا خیر. اما ما باید خوشبین باشیم و نور بیفزاییم".

به گفته وی، باید برای افرادی که طی آتش سوزی در کلوب شبانه پرم و بمب گذاری در مسیر قطار "نفسکی اکسپرس" کشته شدند، دعا کرد. برل لازار خاطر نشان کرد: "و ما دعا می کنیم. ما امروز حنوکا را جشن می گیریم، اما در قلب های ما حس عزا وجود دارد".

در عین حال بیش از 360 نفر از جوانان یهودی مسکو نیز روز یکشنبه در سومین روز از جشن حنوکا حدود 1400 شمع را در یکی از باشگاه های مسکو روشن کرده و بدین ترتیب رکوردی جهانی از خود بجای گذاشتند که رسماً در کتاب رکورد گینس به ثبت خواهد رسید.

سازماندهندگان این برنامه، به «ریا نووستی» اطلاع دادند که 365 نفر که در این جشن شرکت داشتند، هر یک 4 شمع در چراغ مخصوص روشن کردند. جوانان یهودی پیش از آغاز جشن حنوکا میزی چیده بودند که روی آن چراغ های مخصوص که جای 8 شمع دارند گذاشته شده بودند، روی میز پر از شیرینی "پونچیک" بود که مخصوص این جشن می باشد، زیرا روی روغن آماده می شود.

در کل در روسیه حدود 233.4 هزار یهودی زندگی می کنند که از این نظر روسیه جایگاه 8-ام جهان را دارد. 13% یهودیان جهان به زبان روسی صحبت می کنند.
نویسنده : سعید ; ساعت 17:56 روز 2009/12/15
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
روبوت- معلم به رواج زبان روسي در خارج از كشور خواهد پرداخت.

روبوت- معلم كه طراحان، نام ايوان را به او داده‌اند به رواج زبان روسي در خارج از كشورخواهد پرداخت. ايليا زايتسف كارمند دانشگاه فرهنگ و هنر سنت پطرزبورگ، يكي از طراحان اين پروژه گفت كه هدف ما اين است كه با كمك روبوت در يادگيري زبان روسي به ساكنان كشورهاي خارجي كمك كنيم. هر علاقمندي مي تواند از كمك اين روبوت بهره مند شود. طراحان سعي كردند رفتار اين روبوت شباهت زيادي به رفتار انسان زنده داشته باشد. ساخت آن طي سه سال به پايان خواهد رسيد.
نویسنده : سعید ; ساعت 20:53 روز 2009/12/11
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
ترکمنستان دو پلنگ به روسیه هدیه نموده است

در نشست معاون وزارت منابع طبیعی روسیه ایگور Maidanova با سفیر ایران در روسیه سيد محمود رضا سجادي ، گفت : ایران می تواند به روسیه در زمینه پیاده سازی برنامه های بازیابی جمعیت پلنگ در خاک روسیه در مطقه قفقاز کمک کند.

در حال حاضر ، ترکمنستان دو پلنگ به روسیه هدیه نموده است ، که در پارک ملی سوچی نگهداری میشوند.

با توجه به اینکه برای این پلنگ ها نیاز به جفت میباشد، روسیه در حال گفتگو با طرف های ترکمنستان و ایران میباشد.


ophthalmoscope جديد

دانشمندان روسي از انستيتوي علمي- تحقيقاتي بيماريهاي چشم با نام مخفف « رامن» روش جديد تشخيص زودتر از موعد تغييرات سني شبكيه چشم را طراحي كردند. استفاده از اشعه ليزر بينايي هزاران بيمار را براي آنها حفظ كرده است.
آسيب پذيري مولكولي چشم كه بر اثر بالا رفتن سن بروز مي كند را مي توان يكي از رايج ترين مشكلاتي دانست كه با از دست دادن بينايي در ارتباط است. در جهان بيش از 150 ميليون نفر در سطوح مختلف به آن مبتلا هستند. بويژه در افراد بالاي 50 سال اين بيماري رواج زيادي دارد. با بالارفتن سن، پيري سلول هاي شبكيه رخ مي دهد و سلول بتدريج از بين مي رود. اين امر باعث تغيير بينايي مي شود.
تا اين اواخر، پزشكان نمي توانستند اين بيماري را بشكل موثر و عالي معالجه كنند. زيرا روش هاي تشخيص زياده از حد ناتوان بودند و با كمك آنها نمي شد در مراحل اوليه، اين بيماري را تشخيص داد، يعني در زماني كه هنوز امكان كمك به شخص وجود داشت. اين تحقيقات با كمك دستگاهي انجام مي شد كه تصوير كامل و دقيق وضعيت بيمار را مشخص نمي كرد. دانشمندان و محققان انستيتوي علمي- تحقيقاتي بيماري هاي چشم توانستند كار اين دستگاه را تا حد زيادي تكامل بخشند. آنها پيشنهاد كردند براي تشخيص زود تغييرات سني و بيماري هاي شبكيه از اشعه ليزر استفاده شود. پروفسور تاتيانا كيسِلووا رهبر اين طرح گفت: ما در كار خود از ليزر آبي با موج بلند 488 نانومتر استفاده ميكنيم كه در موارد ديگر طبي از آن بطور گسترده استفاده مي شود.
مزيت تشخيص ليزري در آن است كه اشعه ليزر درست به عمق و يا به اصطلاح بستر ساختار سلولي نفوذ ميكند و آنها را وادار مي كند خود را نشان بدهند. فقط پس از آن که اشعه لیزر به آنها می رسد، منعكس مي شوند كه در اين صورت تصوير كامل و دقيق وضعيت بستر چشم در تمام ضخامت آن شكل مي گيرد. علاه بر آن ليزر امكان ديد تغييرات بسيار كوچك و باريك تغييرات شبكيه چشم را فراهم مي سازد كه در روش قبلي از نظر دور مي ماندند.
اوفتالموسكوپ ophthalmoscope جديد از نظر ظاهر تغيير كمي كرده است. فقط يك جعبه اضافي در آن نصب شده است كه منبع نور است و به كامپيوتر وصل شده است. نتايج تحقيقات روي مونيتور قابل رويت هستند. اين اطلاعات را مي توان چاپ كرد و يا بصورت ديسك نگه داشت و پس از آن نظارت دائمي بر وضعيت بيمار را برقرار كرد. اگر لازم شود مي توان بسرعت تغييراتي در معالجه داد و مشورت تلويزيوني و غيره را ترتيب داد.
اوفتالمولوژيست هاي انستيتوي علمي- تحقيقاتي بيماري هاي چشم با كمك اين روش جديد تا كنون 100 بيمار را مورد معاينه قرار داده اند. نتايج از تمام انتظارات فراتر رفته است. كيفيت تشخيص بمراتب بهتر شده است. در زمان حاضر از اشعه ليزر نه فقط براي ارزيابي درمان و پيشگيري تغييرات سني بينايي استفاده مي شود بلكه براي تشخيص ديگر بيماري هاي چشم نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.
نویسنده : سعید ; ساعت 16:11 روز 2009/12/11
دسته بندی :اخبار روسیه

پيانيست نابغه نابينا از سيبري نماينده روسيه در كنكور بين المللي موسيقي آمريكا خواهد بود

الكساندر چيژوف 15 ساله از آلتاي كوهستاني واقع در سيبري كه يك پيانيست زبردست است، نماينده روسيه در يازدهمين فستيوال بين المللي خواهد بود كه از 25 ماه ژانويه تا اول فوريه در لس آنجلس برگزار خواهد شد. در كنكور قبلي در سوچي، اين موزيسين گران پري را در عناوين « اجراي پيانو» و « نويسنده و اجرا كننده آثار خود» دريافت كرد. الكساندر چيژوف نابيناي مادرزاد است. در سن سه سالگي والدينش براي او پيانو خريدند و فرض ميكردند كه اين فقط حالت يك اسباب بازي را براي او خواهد داشت. اما اين پسربچه خردسال خيلي سريع به نواختن نتها و آهنگهايي پرداخت كه مي شنيد. حالا ساشا فقط با چندين بار گوش دادن به سمفوني مي تواند تمام قطعات اركستري را با كمك پيانو بنوازد. به همين ترتيب او نواختن بايان و آكاردئون و ارگ را ياد گرفته و آثار كلاسيك و جاز نيز مي نويسد.
نویسنده : سعید ; ساعت 13:47 روز 2009/12/9
دسته بندی :اخبار روسیه

امروز روز سوگواری ملی و سراسری در روسیه است

امروز روز سوگواری ملی و سراسری در روسیه است . کشور روسیه بخاطر قربانیان فاجعه بامداد روز شنبه در شهر پرم که در جریان آن بر اثر آتش سوزی در یکی از کلوپ های شبانه 111 نفر کشته و حدود 140 نفر آسیب دیدند ، عزادار است. پرچم های ملی در سراسر کشور ما به حالت نیمه افراشته در آمده است.

این رویداد از لحاظ شمار قربانیان، بزرگ ترین رویداد فاجعه بار د‌‌ر تاریخ روسیه معاصر است. بازپرسان معتقدند در کلوپ آتش گرفته، از مواد آتش زای ممنوعه در فضای بسته استفاده شده است. جرقه های ناشی از نورافشانی زیبا و رنگارنگ به سقف چوبی اصابت کرده و بسرعت به آتش سوزی منجر شدند . شلوغی و ازدحام هنگام تخلیه مردم وضع را بدتر کردند.
رویداد های پرم همه را تکان داد. تمام مردم روسیه به کمک آسیب دیدگان شتافتند. آسیب دیدگان دارای وضع وخیم و نیازمند به کمک های تخصصی در روزهای شنبه و یکشنبه با هواپیما های وزارت اوضاع غیر مترقبه روسیه به مراکز پزشکی بزرگ در مسکو، سن پطرزبورگ و چلیابینسک رسانده شدند. مبارزه به خاطر جان مردم در خود پرم نیز ادامه دارد .
در آنجا متخصصان در زمینه سوختگی ها و بازیابی هوش از مسکو به همراه پزشکان محلی در حال کار هستند. اهالی پرم خون داده و جمع آوری کمک ها و اعانات برای آسیب دیدگان را سازمان می دهند. مقامات شهر تخصیص کمک های نقدی برای خانواده های کشته شدگان و آسیب دیدگان را اعلام کرده اند. مردم به محل وقوع فاجعه شاخه های گل نثار می کنند.
امروز اولین مراسم بخاک سپاری جمعی کشته شدگان در کلوپ شبانه در پرم برگزارمی شود. طبق اطلاعات اولیه 17 نفر بخاک سپرده می شوند. ظهر امروز مراسم ترحیم کشته شدگان در کلیسای جامع سویاتو ـ تروئیتسکی برگزار می شود. کلیسای ارتدکس روسیه برای آمرزش روح قربانیان این فاجعه وحشتناک دعا می کند.
ایرینارخ ـ اسقف پرم تمام افراد متدین و دارای حسن نیت را به نشان دادن همدردی مسیحی و دلسوزی و شریک شدن در اندوه و رنج خویشاوندان و نزدیکان قربانیان فاجعه فرا خواند. پیروان اسلام، یهودیت و آئین بودا نیز طبق سنت های خود برای آمرزش روح کشته شدگان دعا می کنند.
با توجه به رویداد فاجعه بار پرم نتیجه گیری هایی انجام خواهد شد. افراد مقصر مجازات خواهند شد. چهار نفر دستگیر شده و دارند شهادت می دهند. پریزیدنت دیمیتری مدودف در جریان رایزنی تلفنی با اعضای کمیسیون دولتی برای روشن کردن دلایل وقوع فاجعه، موضع اصولی مقامات روسیه در این مسأله را شرح داد.

رویداد رخ داده را جز به عنوان جنایت نمی توان ارزیابی کرد. من فکر می کنم این مطلقاً واضح باشدوشما گفتید پرونده کیفری تشکیل شده است . بله ، این جنایت عمدی نیست اما این نکته سنگینی پی آمد ها را کمتر نمی کند.
بنا به شواهد موجود فاجعه پرم باعث خواهد شد تغییراتی در قوانین وارد شود . در نظر است مسئولیت و مجازات به خاطر نقض مقررات ایمنی آتش نشانی شدت پیدا کند. عملیات سراسری برای جلوگیری از نگهداری غیر قانونی و فروش مواد آتش زا در روسیه آغاز شده است.
نویسنده : سعید ; ساعت 14:22 روز 2009/12/7
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
تصاویر عملیات تروریستی در مسیر قطار "نفسکی اکسپرس"
 
برای دیدن تصاویر بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید
 


حركت بادها و طوفان هاي شديد

طي دهسال اخير مسير حركت بادها و طوفان هاي شديد در آتلانتيك شمالي تقريباً حدود هزار كيلومتر بسمت شمال تغيير جهت داده است. به گفته متخصصان اين امر مي‌تواند باعث بروز مسائل زيست محيطي و اقتصادي شود.
دريانوردان منطقه‌اي در آتلانتيك از 40 تا 50 در جه عرض جنوبي را به خاطر بادهاي قوي غربي و طوفان هاي شديدش « طوفانهاي منطقه چهل» مي نامند. حالا پيداست مشخصات اين خط خطرناك دريايي دارد تغيير مي كند. تعدادي از دانشمندان معتقدند كه 17 هزار سال پيش در اقيانوس آتلانتيك شمالي واقعه مشابهي رخ داده است. قاطي شدن بادها كه از سمت غرب به سوي شرق زمين را دور مي زنند باعث مخلوط شدن آبها در اقيانوس شده است. در نتيجه، آب، گاز كرنيك را از عمق دريا به سطح كشانده است. چنين پخش زياد گاز كربنيك باعث گرم شدن اقليم شده و عصر يخ را باصطلاح « غرق كرده است». در زمان حاضر نيز تغيير مسير بادهاي شديد بسمت شمال باعث تشديد مخلوط شدن آبهاي حاشيه قطب مي شود كه مقدار قابل توجهي از گاز كربنيك حلال را دارا مي باشند. در نتيجه از اقيانوس مقدار زيادي «گاز كربنيك» به بيرون تراوش مي كند كه نه فقط تأثيرات گلخانه‌اي را شدت مي بخشند بلكه تأثير منفي بر آبزيان و گياهان اقيانوس خواهند گذاشت. الكساندر پوستنوف معاون رئيس انستيتوي اقيانوس شناسي دولتي هواشناسي روسيه در اينباره توضيح داده گفت:
- مهمترين پيامد زيست محيطي اين واقعه، تغيير شدت مبادله بين اقيانوس و آتمسفر است كه از يكسو بر جو تأثير مي گذارد و از سوي ديگر، همين تبادل بر خود اقيانوس تأثير گذار خواهد بود. زيرا گاز كربنيك تأثير مهمي بر مواد بيولوژيكي و كلاً بر حيات اقيانوس مي گذارد. آن تعادل كربن كه به حساب تبادل با آتمسفر ايجاد مي شود بر اكولوژي تمام اقيانوس تأثير مي گذارد.
در پي پيامدهاي زيست محيطي كه بر اثر تغيير مسير « بادهاي منطقه 40» بروز ميكند، مسائل اقتصادي نيز ظاهر خواهند شد. الكساندر پوستنوف در اينباره گفت:
- وجود امواج از يك سو براي كشتي خطر ايجاد ميكند و از سوي ديگر بر سرعت و مصرف سوخت بطور قابل ملاحظه‌اي تأثير مي گذارد. با رشد ارتفاع امواج، سرعت كشتي بشدت كم مي شود و به اين دليل مصرف سوخت افزايش مي يابد كه بدون شك بر استفاده از كشتي براي مسافتهاي طولاني و به عبارت ديگر بر كارآيي چنين روشي براي انتقال بارها تأثير خواهد گذاشت.
از آنجا كه در كشتي راني از باصطلاح مسيرهاي توصيه شده و يا از قبل تعيين شده براي دور زدن نقاط شكلگيري امواج بلند استفاده مي شود، در صورت بروز چنين واقعه‌اي مي بايست مسيرهاي جديد حركت كشتي ها معين شوند. به گفته معاون رئيس انستيوي دولتي اقيانوس شناسي، پيامدهاي اقتصادي تغيير مسير « طوفانهاي منطقه 40» بر روسيه كمتر از ديگر كشورها خواهد بود. زيرا در زمان حاضر وجود آن در بخش شمالي اقيانوس آتلانتيك چندان زياد نيست. عمدتاً كشورهايي كه بطور مستقيم به آتلانتيك شمالي نزديك و از نظر اقتصادي به آن وابسته هستند بيش از ديگر كشورها ضرر خواهند ديد.
نویسنده : سعید ; ساعت 10:42 روز 2009/12/2
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
موشک روسی پروتون ، ماهواره فرانسوی را به فضا برد


دیروز ماهواره مخابراتی فرانسوی W-7 ساخت شرکت فرانسوی تالس از پایگاه بیکونور توسط راکت روسی پروتون به فضا پرتاب شد و امروز در مدار با موافقت قرار گرفت.

این ماهواره به مدت 15 سال در مدار خواهد بود و جهت تامین خدمات ارتباطات و تلویزیونی در اروپا ، آسیای مرکزی و افریقا بکار خواهد نمود.


مدودف عید قربان را به مسلمانان روسیه تبریک گفت

"دمیتری مدودف" رئیس جمهور فدراسیون روسیه فرا رسیدن عید قربان را به مسلمانان روسیه تبریک

گفت، این مطلب را دفتر مطبوعاتی کرملین روز جمعه اطلاع داد.در بخشی از پیام تبریک رئیس جمهور روسیه گفته می شود: "این جشن بارز که تاریخ آن به قرن ها قبل بازمی گردد، مردم را پیرامون ارزش های اسلام راستین - صلح، هطوفت و نیکی - متحد می سازد. در پایان زیارت مقدس حج، عید قربان نماد تولد دوباره معنوی انسان است. ایمان او (انسان) به عدالت را تقویت می کند و مراقبت از نزدیکان و نیازمندان را می آموزد".

مدودف خاطر نشان نمود که امروز مسلمانان روسیه کارهای بسیاری برای توسعه دیالوگ بین ادیان با حفظ گوناگونی فرهنگی جامعه روسیه انجام می دهند.

رئیس جمهور فدراسیون روسیه تاکید کرد: "یقین دارم که شما در آینده نیز با تکیه بر سنت های نیک حسن همسایگی و احترام متقابل، شکوفایی میهن مشترکمان را مقدور خواهید ساخت".
نویسنده : سعید ; ساعت 13:14 روز 2009/11/27
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
خوب خداراشکر سالم به ایران رسیدیم ولی سرعت اینترنت خیلی بد بید ولی در هر حال یک آپ کردم.

زائر چچنی پیاده به مکه رسید

یک زائر چچنی حدود 5 هزار کیلومتر را پیاده طی کرد تا برای ادای حج به مکه برسد، این مطلب را پایگاه اطلاع رسانی شبکه "الجزیره" اطلاع داد.

حاجی ابوبکر گفت که نذر کرده بود امسال پیاده به حج برود. وی راه بسوی مکه را از طریق کشورهای ترکیه، سوریه و اردن طی کرد. او هر روز بدون توقف تا 100 کیلومتر را می پیمود.

در این گزارش گفته می شود که در همه کشورهایی که این زائر از آنها گذر می کرد، همواره به او کمک می کردند و گاهی نیز خودروها او را تا مرز کشورهای خود همراهی می کردند. گفتنی است که او به تمامی پیشنهادها برای رساندن وی با خودرو پاسخ رد می داد.

وی افزود: "من می بایست به نذر خود عمل می کردم و تا اماکن مقدس پیاده می رفتم، همانطور که نیاکان ما می رفتند".

عربستان سعودی اعلام کرده است که امسال بیش از 2 میلیون مسلمان برای سفر حج وارد این کشور شده اند که از این میان بیش از 20 هزار نفر از مسلمانان روسیه می باشند.
نویسنده : سعید ; ساعت 14:39 روز 2009/11/25
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
تیم فوتبال "روبین" کازان  برای دومین بار پیاپی طلای قهرمانی روسیه را به خود اختصاص داد.

روز شنبه تیم روبین کازان در مصاف با تیم "زنیت" سنت پتربورگ به نتیجه 0:0 دست یافت و تیم "اسپارتاک" که در جایگاه دوم بود، در برابر تیم "تس.اس.ک.آ" با نتیجه 2:3 شکست خورد.

بدین ترتیب "روبین" با 60 امتیاز در مقام قهرمانی و "اسپارتاک" با 55 امتیاز به مقام دوم دست یافت.

بقیه در ادامه مطلب
نویسنده : سعید ; ساعت 10:15 روز 2009/11/22
دسته بندی :اخبار روسیه

« يوروويژن كودكان-2009»

16 ماه نوامبر در پايتخت اوكراين مسابقه موزيكال « يوروويژن كودكان» گشايش يافت. كاتيا ريابووا 12 ساله از روسيه با ترانه « پرنس كوچولو» با شماره 2 هنرنمايي كرد.
مهمترين نكته اين مسابقات آن بود كه آيا اين شو موزيكال با حضور تماشاچيان برگزار خواهد شد و يا بدون آنها. علت وجود اپيدمي در كيف بود. آنفلونزا در كيف بيداد مي كرد و در آستانه گشايش اين مسابقه موزیکال از شخصيتهاي عالي رتبه فراخوان هاي پر سرو صدايي شنيده می شد دال بر اينكه سلامتي كودكان را به خطر نياندازيد و مسابقه يورو ويژن- 2009 را لغو كنيد. اما شخصيتهاي به همان اندازه عالي مقام دیگری تصميم گرفتند به اين رويحيات نگران كننده توجه نشان ندهند و اين مراسم زيبا و جالب را بمورد اجرا بگذارند. البته آنها كنترل پزشكي بر سلامتي شركت كنندگان را شدت بخشيدند. و تصميم گرفته شد اگر لازم باشد همه ماسك به صورت بزنند. هنرنمايي در سالن خالي با ماسك…. بچه ها حتي چنين كابوسي را در خواب نديده اند…
هر چه بود كاتيا ريابووا محصل كلاس پنجم ژيمنازيوم حومه مسكو خيلي شاداست كه توانست از مرحله انتخاباتي در روسيه عبور كند و نماينده كشور خود در يوروويژن كودكان باشد. او در باره ترانه خود به نام « شاهزاده كوچولو» تعريف كرده گفت: بچه ها هر كدام بشكل خاص خود داستان آنتوآن د سنت-اكزوپري را درك مي كنند. آنها قلباً معني آن را درك مي كنند و ميخواهند مثل شاهزاده كوچولو به سياره هاي ديگر پرواز كنند و با روباه و مار حرف بزنند و به كارهاي مهمتر از آنچه والدینشان می خواهند بپردازند.

برای شنیدین این موزیک روی لینک  کلیک کنید (audio)


ژانا فريسكه

ژانا فريسكه حرفه هنري خود را در گروه چهار نفره تحت عنوان « بلستياشي» آغاز كرد. اولين اعضاي اين گروه موزيكال در سال 1995 انتخاب شدند و تا كنون اين گروه را بليستياشي مي نامند. تركيب اين گروه بارها تغيير كرده است ولي اغلب علت آن بود كه يكي از دخترهاي گروه تصميم مي گرفت به تك خواني بپردازد. ژانا فريسكه نيز به همين شكل گروه را ترك كرد. او گفت: من مدرسه خوبي را دراين گروه گذراندم، آوازخواندن خوب را ياد گرفتم. پس از مدتي احساس كردم جا برايم در چارچوب اين گروه تنگ است و دلم مي خواست كه فقط نام مرا عنوان كنند.
در زمان حاضر ژانا فريسكه در كنسرت هاي زيادي شركت مي كند.

برای شنیدین این موزیک روی لینک  کلیک کنید (audio)
نویسنده : سعید ; ساعت 10:49 روز 2009/11/19
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
  دفاع و حمايت از ببرها

يوري تروتنِف وزير منابع طبيعي و اكولوژي روسيه كه از شركت كنندگان كنفرانس بين المللي در رابطه با دفاع و حمايت از ببرها دعوت كرد در سال 2010 در مسكو گردهم آيند اطلاع داد كه اولين گردهم‌آيي در باره دفاع از ببرها در روسيه برگزار مي شود. 
ببرها يكي از بزرگترين و سريعترين و خطرناك ترين جانوران درنده روي كره زمين هستند. آنها قادرند در هر نوع زميني، مرطوب، خشك و سنگي و جنگلي و بيشه زار زندگي كنند. اين جانوران خيلي با احتياط عمل مي كنند و بشكل بسيار زيبايي خود را ا زچشم طعمه پنهان نگه مي دارند، حركت آنها بدون سرو صداست و هنگام حمله قدرت فوق العاده زيادي نشان مي دهند. ببر هنگام حمله بلافاصله گاز گرفته و ستون فقرات جانوران و حتي جانوران بزرگي مانند گاو وحشي را مي شكند. اما زندگي كاري كرد تا اين گربه هاي راه راه بزرگ با خطر نابودي روبرو شوند. علل اين امر، شكار غير قانوني اين جانوران و البته عامل انساني است. از بين رفتن جنگل ها و بيشه زارها و جايگزين شدن آنها با مزارع كشاورزي يكي ديگر از علل عمده است. وقتي پاي انسان به طبيعت وحش مي رسد، تعداد زيادي از جانوران مانند آهو، خوك هاي وحشي و ديگر جانوراني كه غذاي ببر هستند از آن جا فرار مي كنند. يك ببر براي زنده ماندن نياز به خوردن پنجاه تا 70 آهو در سال دارد. تعدادي از ببرها در پي طعمه راهي نقاط ديگر مي شوند و تعدادي تا آخرين لحظه محل زندگي خود را ترك نمي‌كنند و به محلات مسكوني نزديك شده و حيوانات اهلي – سگ، احشام و يا انسان را شكار مي كنند. بقیه در ادامه مطلب


براي نخستين بار سياره‌اي يافت شده كه داراي چرخش عكس است

گروه دانشمندان ژاپني و آمريكايي براي نخستين با ر در تاريخ ستاره شناسي ، سياره اي را كشف كرده‌اند كه در جهتي عكس چرخش ستاره خود مي چرخد. تلسكوپ بسيار قدرتمند « سوبارو» امكان كشف اين سياره را ممكن ساخت كه در جزاير هاوايي مستقر است. متخصصان رصدخانه ملي ژاپن و انستيتوي فني ماساچوست به مطالعه دقيق اين سياره پرداختند كه تقريباً در فاصله هزار سال نوري از زمين قرار دارد. اين سياره 17 برابر زمين است و دور ستاره اي مي چرخد كه دو بار بزرگتر از خورشيد است. منجمان براي نخستين با راست كه چنين پديده اي را به ثبت مي رسانند. با كمك همان تلسكوپ، آنها قصد دارند اين سياره را مورد مطالعه دقيق قرار بدهند تا به علت اين چرخش عكس پي ببرند.


 
نویسنده : سعید ; ساعت 19:17 روز 2009/11/14
دسته بندی :اخبار روسیه

مساحت روسیه 4.5 کیلومتر مربع افزایش یافت

"باریس لِوین" مدیر انستیتو زمین شناسی دریایی و فیزیک زمین شعبه خاور دور آکادمی علوم روسیه روز جمعه اطلاع داد که مساحت روسیه بعلت حوادث طبیعی که طی سالهای 2007 - 2009 در منطقه ساخالین و جزایر کوریل رخ دادند و طی آنها خشکی جدیدی بوجود آمد، 4.5 کیلومتر مربع افزایش یافت.

لوین گفت: "در نتیجه زمین لرزه در نویلسک روز 2 اوت 2007 بستر دریا بالا آمده و بخش جدید خشکی را ایجاد کرد که مساحت کل آن 3 کیلومتر مربع می باشد".

به گفته وی، در نتیجه آتشفشان "پیک ساریچف" در جزایر کوریل نیز 1.5 کیلومتر مربع به مساحت روسیه افزوده شد.

روسیه با داشتن مساحت 17.07 میلیون کیلومتر مربع و یا 11.46% از کل خشکی های جهان، پهناورترین کشور دنیا می باشد.


مجمع الجزایر کوریل

جزایر دراز گودال کوریل و یا جزایر کوریل واقع در منطقه استان ساخالین منطقه ای است آتشفشانی  که به عنوان مجمع الجزایری از شمال شرق هوکایدو ژاپن تا کامچاتکا روسیه حدود ۱۳۰۰ کیلومتر امتداد دارد . این مجمع الجزایر که دارای ۵۶ جزیزه می باشد دریای اختسک را از اقیانوس آرام جدا می کند . این جزیرها بیشتر از سنگهای کوچک تشکیل شده اند .  بقیه تصاویر و مطالب در ادامه مطلب
نویسنده : سعید ; ساعت 11:22 روز 2009/11/13
دسته بندی :اخبار روسیه

در مسكو همايش اينترنتي بين المللي جوانان گشايش مي يابد

« نسل جديد راه امن را انتخاب ميكند»- تحت چنين شعاري در مسكو همايش اينترنتي بين المللي جوانان كار خود را آغاز كرد. هدف آن- متحد كردن جوانان تمام جهان در مبارزه با امنيت در جاده ها و تعيين مهمترين مواضع در اين عرصه است. در اين همايش سرگي ميرونوف رئيس شوراي فدراسيون و سوتلانا ارولووا معاون سخنگوي پارلمان شركت ميكنند. همايش جوانان برنامه بزرگ مقايسي را تهيه ديده است كه اجراي آن براي روز 19 نوامبر در نظر گرفته شده است. در آن روز كنفرانس جهاني امنيت جاده ها از طرف سازمان ملل متحد در مسكو برگزار خواهد شد. در نتيجه تصادفات رانندگي ، سالانه در روسيه بيش از 300 هزار نفر كشته و مجروح مي شوند. اكثر اين تصادفات به تقصير رانندگان جوان صورت مي گيرد.


سفر به زیر آب

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگ روی تصاویر کلیک کنید ؟

 

  

   

یکی از جاذبه های دیدنی جزیره دیدار که فکر میکنم یکی از جزایر دریاهای اطراف روسیه می باشد از ساحل مرجانی آن است.به علت حضور همین مرجانها آب دریا همیشه آبی و زلال است در واقع مرجانها مانند صافی عمل کرده و تمام ناخالصیهای آب را جذب میکنند.این مرجانها در ساحل دریا بعد از مردن به صورت سنگهای سفید متخلخلی در میایند که در اشکال مختلف همانند استخوانهایی سفیدرنگ سطح ساحل را می پوشانند.


تا ۵ سال دیگر کل روسیه به اینترنت دسترسی دارند

رییس جمهور روسیه خواستار آنست که طی پنج سال در کل خاک فدراسیون روسیه دسترسی  به اینترنت باند عریض برقرار شود.

وی روز پنجشنبه در برابر مجمع مجمع فدرال (مجلس دوما و مجلس شورای فدراسیون روسیه) اعلام کرد: در خاک کشور ما طی پنج سال باید دسترسی  به اینترنت باند عریض فراهم شود، پخش برنامه های تلویزیونی دیجیتالی شود و ارتباطات تلفن همراه نسل چهارم برقرار گردد.
نویسنده : سعید ; ساعت 12:12 روز 2009/11/12
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
A/H1N1وآنفولانزا ، را می توان ظرف یک هفته درمان نمود

 

رئیس وزارت بهداشت روسیه دکتر Gennady Onishchenko گفت: اگر همه اقدامات هماهنگ باشند،
ظرف یک هفته می توان A/H1N1 وآنفولانزا درمان نمود.
پزشکان توصیه شهر وندان از ماسک محافظ استفاده نمایند.
دانشمندان معتقد می باشند،هر 30، 40 سال نوعی ویروس جدید در جهان پدید می آید.
نویسنده : سعید ; ساعت 16:57 روز 2009/11/11
دسته بندی :اخبار روسیه

فصل استانیسلاوسکی و آتیلا پسیانی

نمایش ایرانی متابولیک گروه "بازی" روز سه شنبه برای اولین بار در چارچوب جشنواره بین المللی تئاتریک "فصل استانیسلاوسکی" بر روی صحنه مرکز "میرهولد" می آید.

این نمایش رویدادی قابل توجه در جشنواره های اخیر ادینبورگ، نیویورک و جشنواره بین المللی فجر در ایران بود. متابولیک داستان ده ها سرگذشت درهم شکسته در تصویر تراژدیک جهان است که انسان ها در آن احساس زاید بودن می کنند.

"آتیلا پسیانی" نویسنده، طراح و کارگردان این نمایش می گوید: "بیشتر نمایش های من از تصویرها و از آنچه که در خواب می بینیم نقش می بندند که بعداً آنها را به سوژه نمایش تبدیل می کنم".

پسیانی در ابتدا در ایران و سپس در بریتانیا به تحصیل در این رشته پرداخت. علاوه بر این او در دوره های "پیتر بروک" نیز شرکت کرده است. وی از سال 1974 به کار بازیگری و کارگردانی تئاتر، فیلم های سینمایی و تلویزیونی مشغول است. پسیانی سال 1989 گروه تئاتر "بازی" را تاسیس کرد که طی 16 سال فعالیت این گروه در بیش از 50 نمایش بازی و کارگردانی داشته است.

این گروه حرفه ای، سعی در ترکیب سنت های ملی با آخرین دستاوردهای تئاتر جهانی دارد.
نویسنده : سعید ; ساعت 11:43 روز 2009/11/10
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
مردم روسیه 4 نوامبر را بعنوان روز "وحدت ملی" جشن می گیرند

مسکو، 12 آبان، خبرگزاری «ریا نووستی»/ بیش از 6,5 هزار مامور نیروی انتظامی مسئولیت تامین امنیت و نظم  جشن های روز 4 نوامبر در مسکو را بر عهده خواهند داشت. این مطلب را ژنرال "آرکادی گوستف" رییس اداره حراست امنیت اجتماعی پلیس شهر مسکو روز سه شنبه اطلاع داد.

وی همچنین گفت که کلا در روز "وحدت ملی" در مسکو 25 مراسم مختلف برگزار خواهد شد.

روز "وحدت ملی" یک جشن دولتی و روز تعطیل عمومی در روسیه محسوب می شود. از سال 2005  این روز تعطیل عمومی اعلام شده و برخی اوقات آن را "روز آزادی روسیه از یوغ اشغالگران لهستانی و سوئدی" نیز می نامند.

4 نوامبر سال 1612 (تقریبا 400 سال پیش) نیروهای مردمی طی حمله ای موفق شدند که منطقه "کیتای گوراد" در مسکو را به تصرف خود در آوردند و واحدهای نظامی لهستانی را مجبور کردند تا کرملین عقب نشینی کنند. چهار روز بعد فرماندهی نیروهای اشغالگر مجبور به امضای سند شکست شد. در سال 1613 کلیسای "زیمسکی" "میخاییل رومانوف" را بعنوان تزار جدید انتخاب کرد که اولین تزار روسیه از سلسله "رومانوف ها" محسوب می شود.


خواننده روسیه Dima Bilan نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد اروپاخواننده روسیه Dima Bilan نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد اروپا ،نامزد شده است و جزو 5 نفر برتر مراسم МТV European Music Awards شد.

وی اولین روس می باشد که به فینال این مراسم وارد شد.همراه Dima Bilan نمایندگان کشورهای فنلاند ، ایتالیا ، لهستان و ترکیه نیز وارد فینال قرا گرفتند.

برنده نهایی این مراسم در 5 نوامبر در برلین اعلان خواهد شد.رئیس جمهور سابق اتحاد جماهیر شوروی میخائیل گورباچف، به عنوان مهمان افتخاری در مراسم اهدای جایزه حضور خواهد یافت.
نویسنده : سعید ; ساعت 10:7 روز 2009/11/4
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
 

لنین

روزی مردی داخل چاله ای افتاد و بسيار دردش آمد ...

 یک راهب او را دید و گفت :حتما گناهی انجام داده ای!

یک دانشمند عمق چاله و رطوبت خاک آن را اندازه گرفت!

یک روزنامه نگار در مورد دردهایش با او مصاحبه کرد!

یک یوگيست به او گفت : این چاله و همچنين دردت فقط در ذهن تو هستند در واقعيت وجود ندارند!!!

یک پزشک برای او دو قرص آسپرین پایين انداخت!

یک پرستار کنار چاله ایستاد و با او گریه کرد!

یک  روانشناس او را تحریک کرد تا دلایلی را که پدر و مادرش او را آماده افتادن به داخل چاله کرده بودند پيدا کند!

یک تقویت کننده  فکر او را نصيحت کرد که : خواستن توانستن است!

یک فرد خوشبين به او گفت : ممکن بود یکی از پاهات رو بشکنی!!!

 سپس فرد بیسوادی گذشت و دست او را گرفت و او را از چاله بيرون آورد...!


 تعطیلی تمامی مدارس در کییف

همه دانشگاه ها، مدارس و مراکز آموزشی کییف از روز دوشنبه بمنظور جلوگیری از اپیدمی آنفلوآنزا تعطیل می شوند.

خبرگزاری "اونیان" اوکراین اطلاع داد که چنین تصمیمی روز جمعه طی اجلاس فوق العاده شهرداری پایتخت اتخاذ شده بود.  

در هفته گذشته در غرب اوکراین آنفلوآنزای نوع A/H1N1 (خوکی) شیوع پیدا کرد که در اثر آن 11 نفر جان باختند. روز جمعه وزارت بهداشت کشور اعلام کرد که در اوکراین اپیدمی آنفلوآنزا آغاز شده است و دولت در 9 استان غربی وضعیت قرنطینه اعلام نموده و برنامه های عمومی را ممنوع کرد.  

"لئونید چرنووتسکی" شهردار کییف اعلام کرد که فعلاً اوضاع در کییف بهتر از بسیاری دیگر از شهرهای اوکراین است، اما در هر صورت پایتخت مردم زیادی از کشورهای خارجی و سایر مناطق به پایتخت می آیند و از این رو ممکن است که آنفلوآنزا در کییف نیز شیوع پیدا کند.

   
نویسنده : سعید ; ساعت 16:17 روز 2009/11/2

لینک مطلب
به نام خدا

زیباترین دختر روسیه انتخاب شد

به نظر من البته به چشم برادری بیشترشبیه دراکولاست تا ملکه زیبایی

کمرووا، 4 آبان، خبرگزاری «ریا نووستی»/ "یوگنیا لاپووا" 23 ساله از نواسیبیرسک برنده مسابقه "زینت روسیه - 2009" شد. دور نهایی مسابقه شنبه شب در کمرووا پایان یافت.

یوگنیا فارغ التحصیل دانشکده بازیگری دانشگاه دولتی فیلم سازی روسیه می باشد که سال 2002 نیز در مسابقه نوجوانان "زینت روسیه - 2002" برنده شده بود. شعار او این است که "وقتی بهتر ممکن است، خوب کافی نیست".

بدین ترتیب یوگنیا لاپووا نماینده روسیه در مسابقه بین المللی دختر زیبای جهان خواهد بود.


در روسيه قطار- موزه حركت خود را آغاز مي كند

لوكوموتيو قديمي موزه متحرك را به حركت در مي آورد كه كلكسيون آن به تاريخ راه آهن در روسيه اختصاص دارد. اين قطار حركت خود را از ايستگاه راه آهن وارشافسكي بسوي سنت پطرزبورگ آغاز كرده است.
در سنت‌پطرزبورگ بزرگترين كلكسيون تكنيك آلات راه آهن جمع‌آوري شده است. اين قطار موزه اي به دو سالگرد كه در ماه دسامبر برگزار مي شود اختصاص دارد- 200-مين سالگرد رشته راه آهن و روز تأسيس انستيتوي مهندسان راه آهن.
حركت قطار –موزه بين مسكو و سنت پطرزبورگ تا 18 ماه نوامبر ادامه خواهد داشت. يكي از وسايل اين موزه، متن مانيفست الكساندر اول است كه در سال 1809 ميلادي به امضاي امپراطور رسيد. امپراطور با امضاي اين سند، دستور تأسيس اداره خطوط آبي و خشكي و انستيتوي مهندسان راه آهن را صادر نمود.
نویسنده : سعید ; ساعت 16:45 روز 2009/10/27
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

آزمون سراسری روسیه  "لوتولستوی " در کازان برگزارد شد

دوره زندگی و خلاقیت لوتولستوی در کازان اساس زندگی آینده این نویسنده کبیر روسی را پایه ریزی کرد.شرکت کنندگان در کنفرانس سراسری علمی سراسری روسیه تحت عنوان لوتولستوی جوان که در پایتخت تاتارستان برگزار شد ، چنین عقیده ای را ابراز کردند. یولدوز کرپوستینا ـ خبرنگار ما در اینباره گزارشی را برای ما فرستاده است.

دانشمندان دانشگاه کازان فعالانه در حال مطالعه آثار لو تولستوی هستند. موزه ملی تاتارستان در حال کار برای ساختن بنای یادبود او در ملک خانوادگی سابق تولستوی ها است. تامارا بورلاکوا ـ معاون مدیرموزه دولتی لوتولستوی به ضرورت بررسی علمی دوره زندگی تولستوی در کازان و نقش آن در فعالیت ادبی او یقین دارد.

کنفرانس میان دو سالگرد مهم برگزار می شود. سال 2008مصادف با 180 ـ مین زادروز تولستوی بود و در سال 2010 صدمین سالگرد مرگ او برگزار می شود. صد سال است که جهانیان بدون تولستوی ـ انسان دارای تأثیر عظیم بر مردم زندگی می کنند . کافیست سخنان توماس مان در اوایل جنگ جهانی اول را به خاطر آوریم.

اوگفت اگر تولستوی زنده بود این جنگ آغاز نمی شد. سال های جوانی نویسنده در کازان سپری شد. کنت ایلیا تولستوی ـ فرماندار کازان بود و پلاگیا یوشکوا ـ عمه نویسنده در اینجا زندگی می کرد.همانا در آن سالها لو تولستوی جوان در مرکز زندگی اشرافی قرار گرفته و اولین دوستانش را پیدا کرد.

در اکتبر 1844 لوتولستوی وارد بخش زبان های شرقی دانشکده فلسفه دانشگاه امپراتوری کازان شد. اما او به فراگیری زبان های شرقی علاقمند نشده و اندکی بعد تقاضای انتقال به دانشکده حقوق را به مدیریت دانشگاه تقدیم می کند. تولستوی در سال اول دانشکده حقوق با جدیت تحصیل کرده و د رکنفرانس های دانشمندان مشهور حقوق دان شرکت می کرد.

Portrait                    

این امر باعث شد تولستوی جوان به تفکرات عمیق درباره ساختار حکومتی کشور پرداخته و نقش بزرگی در سرنوشت آتی اوایفا کرد.در سال 1847 تولستوی از مدیر دانشگاه تقاضا می کند بخاطر وضع بد سلامتی و ملاحظات خانوادگی او را از تحصیل معاف کند و در ماه آوریل کازان را ترک می کند.استلا پیسارنکو ـ مدیر موزه تاریخ دانشگاه کازان می گوید ما به این خاطر که نویسنده کبیر روسی در دانشگاه ما تحصیل کرده ، احساس غرور می کنیم.

ما این کنفرانس را در تالار اجتماعات دانشگاه برگزار کریم که 165 سال قبل تولستوی در آنجا امتحانات ورودی را داد. او در اینجا سخن رانی های علمی را گوش کرده و در نمایش های آماتور شرکت می کرد.گروه کر ما برای باز آفرینی محیط آن سالها در اینجا سخن رانی کرد.این گروه ترانه های دانشجویی سال های 40 قرن 19 میلادی را اجرا کرد.

در چهارچوب همایش مراسم معرفی دودایره المعارف تازه تحت عنوان« لوتولستوی » و «لو تولستوی و دوران معاصر» برگزار شد . این کتاب ها بهترین آثار نمایشی در موزه نویسنده کبیر روسی در کازان خواهند شد.
نویسنده : سعید ; ساعت 15:50 روز 2009/10/26
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

برنامه آزمایشی پاک سازی آسمان مسکو

امروز در مسکو سعی شد بوسیله پالس الکترومغناطیسی و بطور آزمایشی ابرها کنار زده شودوآسمانی بدون باران به وسعت 5 کیلومتر، پدید آید. 

درستگاه Chandelier Chizhevskogo جریان یون تولید میکند و ابرها تا سطحی بالا می روند که تولید باران نمی شود

 

زمستان بدون برف،‌ جادوی شهرداری مسکو:

شهرداری مسکو برای زمستان امسال قول داد برفی از آسمان مسکو نبارد. شهرداری مسکو امسال با پرداخت تنها چند میلیون دلار و استخدام نیروی هوایی ارتش قصد دارد نوعی غبار شیمیایی را برای کنترل بارش برف در آسمان بپاشد. این غبار که ابرها را از آسمان شهر به خارج خواهد راند تازه‌ترین راهکار شهرداری مسکو برای کاهش هزینه‌های سنگین برف‌روبی خیابان‌ها، جاده‌ها و بام خانه‌ها به شمار می‌رود. از آنجا که مسکو هر سال در زمستان با لایه‌ای از برف پوشیده می‌شود کنترل آب و هوا در این شهر امر جدیدی به حساب نمی‌آید.

 این شهر که بودجه سالانه آن 40 بیلیون دلار است و با بودجه‌ای بیش از نیویورک سیتی اداره می‌شود هر سال در فصل زمستان 2 جشن ملی بزرگ را پشت‌سر می‌گذارد که برای برگزاری مناسب آنها مجبور به کنترل هواست. لوزخف، شهردار مسکو گفت: نیروی هوایی ارتش از پودر سیمان، یخ خشک و ید نقره‌ای برای ایجاد غبار در آسمان شهر استفاده خواهد کرد. مجموع هزینه‌های این پروژه 6 میلیون دلار برآورد شده که به سختی به نیمی از هزینه‌های سالانه مسکو برای پاکسازی خیابان‌ها می‌رسد.

دانشمندان از ساعت 10 بامداد روز جمعه با کمک دستگاه منحصر بفرد مذکور که 12 سال ساخت آن زمان برداشته بود موفق شدند که آسمان مرکز مسکو را ابر زدایی کنند. این دستگاه با شلیک یونی باعث واکنش بر ابرها می شود.

این در حالیست که با استفاده از این دستگاه ابرها مانند مدل های دیگر متراکم نشده بلکه به سطح معین بالاتری منتقل می شوند که دیگر باران زا نخواهند بود. این آزمایش در محوطه  کمیته علوم و فناوری مسکو انجام شد. طی دو ساعت اول انجام آزمایش بر اساس گزارش شاهدان عینی هوای اطراف خیابان آربات به نحو چشمگیری بهتر شد و بعد از آنکه دستگاه را موقتا خاموش کردند، دوباره باران آغاز شد.

زورین گفت: این دستگاه تا ساعت 15 امروز کار کرد. با توجه به نتایج می توان گفت که تجربه موفقی بود.

وی تاکید کرد که کار دستگاه ساعت 10 آغاز شد که در آن زمان باران شدیدی در حال بارش بود و 25 دقیقه بعد از شروع آزمایش باران قطع شده بود. وی تاکید کرد: البته طی این مدت هوا صاف نشد اما باران تقریبا در مساحت 5 کیلومتر مربع قطع شد.

به گفته زورین، هرچند که آزمایش موفقیت آمیز بود اما دستگاه نیاز به تکامل دارد.
نویسنده : سعید ; ساعت 8:29 روز 2009/10/24
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

 برای مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید.

هفته مد لباس زنان مسلمان

در کازان اولین کنکور بین المللی مد اسلامی «Islamic cloths» برگزار شد. کلکسیون لباس زنانه و مردانه و بچه گانه در این همایش مد عرضه شدند.
کلکسیون های عرضه شده در اولین کنکور بین المللی مد اسلامی با کف زدن های پرشور روبرو شدند. این لباس ها بشکل بسیار جالبی مطالبات پوشش اسلامی و مد معاصر را در هم ادغام کرده بودند.
به گفته ایرادا عیوبوا معاون وزیر فرهنگ تاتارستان، تمام لباسها با موازین اسلامی -ابراز تحمل و احترام نسبت به سنن ملی، مطابقت کامل داشتند.
تمام دختران هم در سالن و هم روی صحنه لباس هایی مطابق با موازین اسلامی به تن داشتند و تمام بدن به غیر از صورت و کف دستانشان پوشیده شده بود.
40 طراح لباس از ازبکستان، آذربایجان و مناطق روسیه- اورنبورگ، ناحیه سوردلوفسک و تاتارستان، باشقیرستان و چوواش و پریموریه و آلتای و مسکو و سنت پطرزبورگ کلکسیونهای خود را به معرض قضاوت هیأت داوران گذاشتند.
51 کلکسیون در این کنکور شرکت داشت. فقط 10 کار طراحان لباس به مرحله فینال رسید.
کلکسیون طراحان لباس در سه عنوان مورد ارزیابی قرار گرفتند- “prêt-a-porte” “Du Luxe” و « لباس های سنتی».
در عنوان “prêt-a-porte” هیأت داوران تصمیم گرفت جایزه اصلی را به هیچ یک از طراحان اهدا نکند. جایزه اول در عنوان “Du Luxe” و « لباس سنتی» به المیرا خماتووا با کلکسیون « رنسانس تاریخ» و ناژیا والییوا با کلکسیون «رویای خوب» طراحان مد از قازان اهدا شد.
نویسنده : سعید ; ساعت 11:12 روز 2009/10/23
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

تیم روبین – Rubin – روسیه در مقابل بارسلون – Barcelona – اسپانیا ، در مسابقات قهرمانان لیگ فوتبال پیروز شد.

Barcelona

7945522Champions League round-up: holders Barcelona suffer shock home defeat by Rubin Kazanمسا بقه روز سه شنبه گذشته در استادیوم نيوكمپ با نتیجه 1:2 به سود تیم فوتبال روسیه به پایان رسید. گلها توسط الکساندر Riazantsev در دقیقه دوم و Gokdeniz Karadeniz در دقیقه 73 به ثبت رسید.

قهرمان فوتبال روسیه ،موفق به پیروزی در مقابل برنده سال گذشته در لیگ قهرمانان بارسلونا شد و برگ جدیدی در تاریخ فوتبال روسیه به ثبت رساند

دراین گروه پس از هفته سوم بارسا، دیناموکیف و روبین چهارامتیازی و اینترمیلان سه امتیازی شد.
قربان بردی یف پس از این بازی از پروردگارش تشکر کرد و گفت: این پیروزی هدیه ای به طرفداران روبین کازان تاتارستان روسیه بود.

قربان بردی یف مربی ترکمنستانی که فصل گذشته تیم روبین کازان روسیه رابه مقام قهرمانی لیگ برتراین کشور رسانده بود پیش از بازیهای این دور از همگروهی با بارسلونا، اینترمیلان و دیناموکیف در فصل جدید جام باشگاههای اروپا ابراز رضایت کرده بود.
بردیف در مصاحبه باخبرنگاران گفته بود: بدون شک با بهترین تیمهای حال حاضر اروپایی همگروه شدیم اما ما تواناییهایمان را در این بازیها نشان خواهیم داد.
قربان بردیف متولد 1952 شهر عشق آباد می باشد وی درفاصله سالهای 1997 تا 1999 میلادی مربی تیم ملی ترکمنستان بود.
بردیف درسال 2001 میلادی سرمربی روبین کازان روسیه شد و این تیم را از دسته اول به دسته برتر این کشور رساند و درفصل گذشته نیز با این تیم قهرمان شد.
روبین کازان در فصل جاری لیگ برتر روسیه نیز پس از هفته بیستم و پنجم در صدر جدول قرار دارد.

نویسنده : سعید ; ساعت 8:42 روز 2009/10/22
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

بررسی سیمای ژنتیک انسان

دانشمندان دانشگاه دولتی مسکو قصد دارند مدت لازم برای بررسی سیمای ژنتیک انسان را به یک روز کاهش دهند. سوپرکامپیوتر تازه در بزرگترین دانشگاه روسیه در حل این مسأله کمک خواهد کرد .
این سوپرکامپیوترامکان خواهد داد در هر ثانیه 500 تریلیون عملیات انجام شود. این ده برابر بیشتر از یک سوپرکامپیوتر دانشگاهی دیگر بنام چیوبیشف است که اکنون در حال کار است. متخصصانی که به مطالعه ژن های انسان اشتغال دارند با بی صبری در انتظار بکار افتادن سوپر کامپیوتر تازه هستند.نیکلای راوین ـ معاون مرکز مهندسی بیولوژیک آکادمی علوم روسیه چنین می گوید:
- کار بررسی ژن های انسان مرکب از دو بخش است . بخش اول خواندن ترتیب و نوعی تعریف حروف در کتاب است . این مرحله دارای هیچگونه ارتباطی با سوپر کامپوترها نیست . مرحله دوم مرحله جمع آوری مجموعه ژن های انسان با استفاده از باصطلاح حروف ، عبارات و جملات جداگانه است که در آن وجود سوپر کامپیوترها واقعاً لازم است. این حجم عظیمی از کار های محاسباتی است . در این روند سوپر کامپیوتر عنصر لازم است و بررسی اطلاعات در رایانه انجام می شود.
طبق گفته ویکتور سادوونیچی ـ مدیر دانشگاه دولتی مسکو ، پیشبرد فن حسابگری رایانه ای باعث کاهش مخارج و کمتر شدن زمان بررسی شده است : از سال 2001 تا 2007 مدت بررسی ژن ها از 10 سال به یک سال و مخارج از 3 میلیارد دلار به 200 میلیون دلار کاهش یافت و این شاخص ها در سال 2008 حتی به 3 ماه و 2 میلیون دلار رسیدند.اکنون هدف کاهش مدت بررسی به یک روز و مخارج به یک هزار دلار مطرح شده است.


کاهش مخارج و مدت بررسی ژن ها شرط لازم برای پیشرفت پزشکی انفرادی است . سوپرکامپیوتر تازه دانشگاه دولتی مسکو امکان خواهد داد برای هر کس شناسنامه ژنتیک تدوین شود. نیکلای راوین ـ معاون مدیر مرکز مهندسی بیولوژیک چنین می گوید: مجموعه ژن های انسان در سال 2001 بطور کلی تعریف شد. مثلاً فقط معلوم شد که ژن های من و شما باهم فرق دارند.شناسنامه ژنتیک کتابی است که آثار و نشانه هایی در آن وجود دارند . انها می توانند مستعد بودن انسان برای ابتلا به امراض مثلاً سرطان و سکته قلبی را نشان دهند. این آثار و نشانه ها در افراد گوناگون با یکدیگر فرق دارند . این شناسنامه ژنتیک انفرادی است و برای تدوین آن باید همانا ژن های آدم مشخص را باصطلاح خواند.

mutation


تدوین شناسنامه های ژنتیک انفرادی امکان می دهد رشد بیماری های سخت موروثی کشف ومتوقف شود که در نهایت هدف مطالعه و باصطلاح خواندن ژن های انسان است. علاوه بر این برخورد انفرادی نسبت به درمان امراض گوناگون تأمین می شود. ولادیمیر سولیموف ـ رئیس آزمایشگاه سیستم های حسابگر و فناوری های تجربی نرم افزاری در مرکز علمی ـ تحقیقاتی حسابگری چنین می گوید: یکی از مسائلی که از خواندن ژن ها ناشی می شود ضرورت فراگیری پیش بینی بر اساس آزمایش های گرفته شده از شخص درباره چگونگی معالجه او بدون بروز عوارض فرعی و جانبی است . اتفاقاً استفاده از سوپرکامپیوتر ها یکی از راستاها برای حل این مسأله است.
سوپر کامپیوتر تازه دانشگاه دولتی مسکودر سه ماهه نخست سال 2010 بطور تمام و کمال بکار خواهد افتاد و در اواخر ماه اکتبر کار آزمایشی وسایل حسابگر آغاز می شود.


ناوگان قطبی روسیه عازم قطب جنوب خواهد شد

روز اول نوامبر کشتی آکادمیسین فئودوروف ـ کشتی جلودار ناوگان قطبی روسیه عازم قطب جنوب خواهد شد. این کشتی 55 ـ مین اکیپ روسیه در قطب جنوب ـ مرکب از 115 متخصص را به آنجا خواهد رساند. این کشتی همچنین به پایگاه های قطبی روسیه به نامهای روسکایا و لنین گرادسکایا خواهد رفت که بطور مستقل کار می کنند. این سفر 190 شبانه روز طول خواهد کشید .تعریف سمت گیری های تغییر اقلیم در قطب جنوب و نقش آن در تغییرات اقلیمی جهان شمول یکی از مهمترین اهداف علمی 55 ـ مین اکیپ در قطب جنوب است.
نویسنده : سعید ; ساعت 15:4 روز 2009/10/20
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
گريپ A/H1N1

در روسيه توليد صنعتي دو نوع واكسن آنفلونزاي خوكي آغاز شد. تا اول ژانويه سال 2010 حدود 35 و نيم ميليون دز از اين واكسن آماده خواهد بود. در زمان حاضر شرايط ابتلا به بيماري گريپ A/H1N1 در كشور ايجاد نگراني نمي‌كند. درمان بيماري با موفقيت انجام مي گيرد. ورونيكا اسكوورتسووا معاون وزير بهداشت و رشداجتماعي و گنادي اونيشِنكو پزشك ارشد روسيه اين موضوع را اطلاع دادند. از حالا به بعد آنها هر هفته با نمايندگان رسانه هاي گروهي ديدار خواهند داشت تا اطلاعات لازم در باره وضعيت در كشور و جهان در رابطه با اين ويروس را به آگاهي اهالي كشور برسانند.


واكسيناسيون آنفلونزاي خوكي در سه مرحله انجام خواهد شد. در مرحله اول كه اول ماه دسامبر شروع خواهد شد واكسيناسيون 10 ميليون نفر از اهالي بزرگسال روسيه انجام خواهد شد كه در وهله اول پزشكان و كارمندان خدمات شهري را در بر مي گيرد. در مرحله دوم بيش از 30 ميليون كودك و نوجوان و كارمندان كودكستان ها و مراكز آموزشي واكسينه خواهند شد. و اگر اپيدمي سير نزولي نپيمايد مرحله سوم آغاز مي شود كه در اينصورت بيش از 70 درصد ساكنان كشور يعني 100 ميليون نفر واكسينه خواهند شد. واكسيناسيون رايگان و داوطلبانه است.


در زمان حاضر 591 مورد ابتلا به آنفلونزاي خوكي در كشور ثبت شده است. اكثر بيماران از كشورهاي خارجي عمدتاً از بريتانيا ، بلغارستان، تركيه و اسپانيا اين بيماري را با خود به كشور آوردند. گنادي اونيشِنكو گفت: به اين ترتيب ما بطور دقيق مي‌توانيم بگوئيم كه نوع بيماري وارداتي است يعني اشخاص در خارج از كشور به اين ويروس مبتلا شده و آن را با خود به داخل كشور آورده اند.


از ابتداي سال تحصيلي در اراضي روسيه چند نقطه تمركز بيماري A/H1N1 در مدارس مسكو، مورمانسك و ناحيه كالينينگراد مشاهده شده است. تمام كودكان مبتلا به اين بيماري در بلغارستان و تركيه استراحت كرده بودند. به گفته پزشك ارشد روسيه علت شيوع بيماري نقض دستور العمل هاي بخش بهداري روسيه است. در زمان حاضر 11 نوجوان روسيه در بيمارستان بستري هستند.
به جساب بودجه فدرال بيش از 27 ميليون نفر واكسينه خواهند شد كه بيش از 6 ميليون نفر آنها را كودكان تشكيل مي‌دهند. علائم گريپ فصلي و ويروس A/H1N1 شبيه بهم است. : درجه حرارت بالا، سرفه، گلو درد و سر درد و ريزش بيني. فقط پرشك مي تواند دقيقاً تشخيص بدهد كه اين كدام ويروس است. اما هر شخصي مي‌تواند از خودش در مقابل اين بيماري دفاع كند. براي اينكار مي بايست دستورالعمل هاي بهداشتي رعايت و از ماسك استفاده شود. ژاپني هاي آينده‌نگر هنگام دريافت اولين اخبار مربوط به اين گريپ بلافاصله از ماسك استفاده كردند. طراحان كشور سريع وارد عمل شدند و حالا دوستداران مد در ژاپن با ماسكهايي كه تصوير گربه روي آنهاست در خيابانهاي كشور در رفت و آمدند. در شهرهاي بزرگ روسيه نيز استفاده از ماسك با آهنگ كندي دارد جا مي افتد.
بنا به اطلاعات موجود مراكز بهداشت، تا اول ماه اكتبر بيش از 343 هزار ثبت آزمايشگاهي موارد ابتلا به ويروس A/H1N1 در جهان مشاهده شده است. 4567 مورد با پايان مرگبار به ثبت رسيده است. كشورهاي برزيل، آمريكا، آرژانتين و بريتانيا و اسپانيا و فرانسه در بين كشورهاي اروپايي از وضع دشواري در اين رابطه برخوردارند.

نویسنده : سعید ; ساعت 14:57 روز 2009/10/19
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

شرکتهای  مک دونالد(McDonald) چگونه کار می کنند؟

امروز برای شما از طرز تولید ساندویچ های مکدونالد در  یکی از کارخانه های بزرگ این شرکت در مسکو گزارشی خواهم داد .

این شرکت در تولید و عرضه ساندویچهای خوش مزه واقعا بازار خوبی را در جهان به دست گرفته و ما مسلمانان فقط  می توانیم ساندویچ ماهی آن را نوش جان کنیم. حالا آیا دوست دارید از طرز تهیه یک نوع ساندویچ در این کار خانه مطلع شوید ؟ پس با ما همراه باشید.

مرحله اول : خوب باید اول تمام کار کنان برای ورود به محوطه کارخانه کاملا ضد عفونی بشوند تا سلامت ساندویچ ها و مواد غذایی تضمین شوند.

بقیه در ادامه مطلب
نویسنده : سعید ; ساعت 14:1 روز 2009/10/17
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا 

بزرگترین هواپیمای جهان در فرودگاه مسکو به زمین نشست

Airbus A380 ، بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان امروز برای اولین بار در تاریخ روسیه در فرودگاه Domodedovo فرود خواهد آمد و روز 17 اکتبر به سمت نمایشگاه هوافضا در سئول پرواز خواهد نمود.

این هواپیما در حال حاضر برای آموزش خدمه شرکت های هواپیمایی ، تست نمودن تجهیزات وسیستم های پیشرفته و شرکت در نمایشگاه ها به کار می رود.

بقیه در ادامه مطلبنویسنده : سعید ; ساعت 9:22 روز 2009/10/16
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا

دریاچه بایکال

فصل دوم مأموریت علمی وسایل زیردریایی میر در دریاچه بایکال بپایان رسید. این وسایل در عرض کمتر از یک ماه ونیم در تابستان سال 2008 و 50 روز در تابستان فعلی 122 بار به اعماق عمیق ترین دریاچه آب شیرین در جهان فرو رفت. در حال حاضر شرکت کنندگان در مأموریت علمی در حال جمع بندی نتایج کار دوساله خود هستند. آرتور چیلینگاروف ـ رهبر مأموریت اعلام کرد ما توانستیم توجه جدّی را نسبت به مسائل مربوط به حفظ دریاچه بایکال جلب کنیم.همچنین نظارت بر وضع زیست محیطی دریاچه بایکال مهم بود. تمام این کارها در چهارچوب تحقیقات دوساله درباره بایکال با موفقیت انجام شدند. طبق عقیده او مأموریت علمی در بایکال در سال 2008 بیشتر در رابطه با کار های شناسایی بود . تحقیقات علمی اساسی امسال انجام شد.در بایکال معادن نفت و هیدرات های گازی کشف شدند. در آینده باید حجم آنها ارزیابی شده و نقشه های مربوطه تدوین شود.
کورپراسیون دولتی روس نانو جایزه ای برای متخصصان جوان تا 35 ساله بخاطر طراحی و تولید محصولات نوین نانو تکنولوژِی را تأسیس کرده است. مراسم رسمی اهدای جوایز در چهارچوب همایش بین المللی سالیانه نانوتکنولوژِی از روز 6 تا 8 اکتبر سال 2009 برگزار خواهد شد.

سیستم های لیزری


سیستم های لیزری ساخته شده در انیسیتوی مسائل مربوط به فناوری های اطلاع رسانی وابسته به آکادمی علوم روسیه در پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاهی بنام پرفوکور که برای معالجه افراد مبتلا به بیماری ایسکمی قلب در نظر گرفته شده، یکی از آنها است. از آن هنگامی استفاده می شود که نتوان بیمار را مورد عمل جراحی بای پسby pass سرخرگ قرار داد. عمل جراحی مربوطه در روی قلب در حال کار ، بدون استفاده از دستگاه گردش مصنوعی خون و نسبتاً کوعارضه انجام شده و حداکثر نیم ساعت طول می کشد. روش تازه در مقایسه با روش سنتی بای پس سرخرگ ساده تر و بمراتب ارزان تر است . تجربه کلینیکی در روسیه با استفاده از دستگاه پرفوکور برای بیماران سخت بسیار ثمربخش بود.سیستم پرفوکور در روسیه و اروپا بی نظیر است.

ماموت


یکی از زنان ساکن شهر اوفا بخشی از بقایای ماموت را پیدا کرده که احتمالاً بخشی از استخوان پای این حیوان دوره باستان است. این کشف به موزه باستان شناسی و مردم شناسی مرکز علمی آکادمی علوم روسیه در اوفا منتقل شده که چند بخش دیگر ماموت از جمله آرواره بالایی و پایینی و دندان های این حیوان نیز در آنجا قرار دارند. کشف تازه پس از تحقیقات دانشمندان درباره آن با یک لاک ویژه رنگ شده و در محفظه شیشه ای دارای دمای مقرر قرار داده خواهد شد.در نظر است در محل کشف تازه حفاری های باستان شناسی انجام شود.
نویسنده : سعید ; ساعت 14:57 روز 2009/10/14
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا

به گزارش ايرنا، کلينتون در اولين سفرش به روسيه عنوان ديپلمات ارشد آمريکا، قرار است با سرگئي لاوروف، وزير خارجه و دميتري مدودف، رييس جمهوري روسيه ديدار و درمورد اين مسايل کليدي فوق و نيز تلاش ها درجهت ايجاد صلح در خاورميانه و افغانستان گفت و گو کند.

يک مقام آمريکايي گفت، کلينتون که روز يکشنبه با هم پيمانان انگليسي اش درمورد ايران مشورت کرد، از اين دومقام روسيه سئوال خواهد کرد که چنانچه ايران به تعهداتش عمل نکند، روسيه آماده است تا در زمينه ي وارد آوردن چه نوع فشارهاي مشخصي بر ايران، به آمريکا و ديگر هم پيمانان آن بپيوندد.

اين مقام ارشد وزارت خارجه آمريکا که به شرط فاش نشدن نامش با خبرنگاران سخن مي گفت، تاييد کرد که درمورد تحريم ها به عنوان يک نوع از فشارها بحث خواهد شد. اين مقام آمريکايي همچنين افزود، کلينتون مي خواهد درمورد پيشنهادي که طبق آن ايران مي تواند اورانيوم را براي غني سازي به روسيه بفرستد و اين امر موجب کاهش نگراني ها درمورد موارد مصرف اين اورانيوم خواهد شد، به بحث و تبادل نظر بپردازد.


يک منبع آشنا با مذاکرات آمريکا و روسيه درمورد ايران روز گذشته (دوشنبه) ‌به روزنامه "کامرسانت" گفت، ما تنها درصورتي آماده ي اعمال تحريم ها هستيم که هيچ گونه تغيير مشخصي درجهت بهتر شدن شرايط در آينده ي نزديک صورت نگيرد.

کلينتون فردا (چهارشنبه)‌ عازم "قازان"، پايتخت تاتارستان که عمدتا مسلمان نشين است، خواهد شد. تاتارستان آخرين دور سفر پنج روزه ي وزير خارجه آمريکا خواهد بود که تاکنون از زوريخ، لندن، دوبلين و بلفاست ديدار کرده است.

از سر گرفته شدن طرح سپر دفاع موشکي آمريکا در اوکراين باعث شده است تا حداقل اميدهاي آمريکا براي جلب حمايت روسيه عليه ايران از بين برود.

 
نویسنده : سعید ; ساعت 16:29 روز 2009/10/13
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

هر سال هزاران ايراني به مسكو و سنت پطرزبورگ سفر مي كنند

چندي پيش غلامعلي جهانگيرا، نماينده يك شركت بزرگ گردشگري ايران براي بازديد كاري وارد کازان شد. او در جريان آشنايي با اين شهر از موزه تاريخ، كرملين کازان و مساجد و صومعه مردان و چند هتل ديدن كرد. او گفت: شهروندان ايران علاقه و توجه زيادي نسبت به روسيه نشان مي دهند. هر سال هزاران ايراني به مسكو و سنت پیترزبورگ سفر مي كنند. ما مي خواهيم كه کازان نيز به اين دو پايتخت شناخته شده روسيه اضافه شود. اواخر ماه اكتبر با حمايت شهرداري کازان نمايندگان بزرگترين آژانس هاي گردشگري به کازان خواهند آمد و سپس آنها برنامه اقامت گردشگران ايراني در اين شهر پر افتخار هزارساله را تدوين خواهند كرد.

تصاویری از شهر زیبای کازان

 تصاویر در ادامه مطلب
نویسنده : سعید ; ساعت 12:8 روز 2009/10/11
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا

عمل جراحی منحصربفرد بدون خونریزی و بدون درد برای انبساط سرخرگ ستون فقرات با استفاده از«استنت» در مرکز علمی جراحی قلب و عروق بنام باکولوف ـ وابسته به آکادمی علوم پزشکی روسیه انجام شد.باید گفت انسان دارای دو سرخرگ در سمت چپ و راست ستون فقرات خود است. آنها در خون رسانی به مغز شرکت داشته و از جمله مهمترین سرخرگها هستند.
باریس گرنشتین ـ خبرنگار ما به مرکز باکولف رفته و با پروفسور باگرات آلکیان ـ رئیس بخش روش های جراحی رنتگنی برای معالجه بیماری های قلب و عروق،عضو وابسته آکادمی علوم پزشکی روسیه و جراح برجسته و آقای یوری ـ مریض او ملاقات و گفتگو کرد.
یوری گفت دو بار در آستانه مرگ قرار گرفت. بار اول در جنگ در کوه های داغ افغانستان گلوله دشمن به شکم او اصابت کرد.بار دوم یک ماه قبل بطور تصادفی معلوم شد در معرض خطر مرگ قرار دارد. پزشک پس از دیدن اکوگرام او دچار تردید شده و اورا به معاینات تکمیلی فرستاد.در نتیجه توموگرافی مغناطیسی ـ رزانانسی معلوم شد او دچار انقباض سرخرگ چپ ستون فقرات خود است. بخش هایی ازاین سرخرگ پر از لخته های خون بود.
وضع فوق العاده نگران کننده بود.در هر لحظه ممکن بود خونریزی مغزی رخ داده و بیمار دچار فلج کامل شده و حتی بمیرد.لازم بود عمل جراحی فوری انجام شود.بیمار را به مرکز جراحی قلب و عروق بنام باکولوف اعزام کردند.باید گفت چنین چنین بیماری بسیار نادر مشاهده می شود.بقول معروف احتمال آن یک در میلیون است.
باگرات آلکیان ـ عضو وابسته آکادمی علوم پزشکی روسیه و یکی از بزرگترین متخصصان در زمینه روشهای جراحی رنتگنی انجام این عمل جراحی را برعهده گرفت.او چنین گفت:
- انقباض سرخرگ ستون فقرات واقعاً بندرت مشاهده می شود. به دو شکل می توان به بیمار کمک کرد.شکل اول وارد کردن لوله های کوچک ویژه بنام استنت به رگ آسیب دیده است که لخته های خون را باز کرده و گردش خون را به حات عادی در می آورند.روش دوم تعویض بخش آسیب دیده سرخرگ با شونت یا رگ گرفته شده از یک جای دیگر در بدن بیمار است که در واقع یک عمل جراحی بزرگ ابعاد است.فقط در جریان خود عمل جراحی معلوم می شود که کدام روش برای بیمار مناسب تر است.
خوشبختانه در این حالت در اکتفا کردن به اسفاده از استنت توفیق حاصل شد.
استنت یک لوله کوچک و نازک است که وارد رگ آسیب دیده شده و آنرا گشاد می کند. به این ترتیب گردش خون روبراه می شود.
آقای آلکیان در دنباله گفت استنت که حتماٌ با اعضای بدن ، بافت های انسان و وضع رگ آسیب دیده سازگاری داشته و با انعطاف و قابل ارتجاع است ،با استفاده از وسایل ویژه پزشکی و از طریق رگ ران به بخش مربوطه رسانده می شود. این روند از صفحه دستگاه ویژه رنتگنی کنترل می شود.استنت برای حفظ حالت مناسب در رگ آسیب دیده باقی مانده و وسایل دیگر خارج می شوند.وابسته به اندازه رگ آسیب دیده از یک یا چند استنت استفاده می شود.
پس از این عمل جراحی گردش خون در رگ آسیب دیده احیا شده و بیمار پس از یک روز از درمانگاه مرخص می شود. به او توصیه می کنند در عرض مدتی دارو های رقیق کننده خون را مصرف کرده و از بلند کردن اشیای سنگین خودداری ورزد.
نویسنده : سعید ; ساعت 10:50 روز 2009/10/10
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

 اختتامیه فستیوال منبر طلایی

 دیشب  اختتامیه فستیوال منبر طلایی راس ساعت 18:15 دقیقه به وقت محلی برگزار شد.

پس از اجرای مراسم ویژه فستیوال نوبت به بخش انتخاب فیلم برتر فستیوال رسید .

در این جشنواره هنرمندان و فیلم های ایرانی درخشش بسیار خوبی داشتند .

در بخش اصلی مسابقه در حالی که نفس ها برای شنیدن نام بهترین فیلم جشنواره در سینه حبس  شده بود سر انجام فیلم  یک جنگ به کارگردانی ورا  گلاگولوا به عنوان بهترین فیلم جشنواره انتخاب و جایزه ویژه به آن تعلق گرفت .

ولی جایزه بهترین کارگردان به آقای پناه برخدا رضایی کارگردان فیلم چراغی درمه اهدا شد.

این تنها افتخار آفرینی هنرمندان ایرانی نبود بلکه آقای رضایی دوبار دیگر برای گرفتن منبرهای طلایی که به بهترین بازیگر زن و بهترین نویسنده فیلم داستانی  تعلق داشت به بالای سن رفتند و مورد تشویق ایرانیان و حضار فستیوال قرار گرفتند .

 

علاوه براین فیلم برف محصول مشترک ایران آلمان فرانسه و بوسنی برنده دو منبر طلایی دیگر در این جشنواره شدند.

ولی متاسفانه فیلم سوپر استار به کارگردانی تهمینه میلانی جایزه ای دریافت نکرد ولی مورد  تقدیر و تشکر قرار گرفت میتوان از مترجم ضعیف در هنگام پخش فیلم و نیز تداخل فیلم اسرائیلی با فیلم ایرانی سوپر استار و تاخیر در به روی پرده رفتن این فیم را  به عنوان موانع پیروزی این فیلم در جشنواره یاد کرد.

یکی از اتفاقات جالب این بود که نمایندگان اسرائیل از  جشنواره  اخراج شدند که نتیجه تلاش منتقدان و نیز سرکنسول گری جمهوری اسلامی ایران در کازان که بلافاصله پس از مطلع شدن از شرکت این فیلم موضوع را به مقامات ایالت مخابره کرد و از اهدای جایزه ریس جمهور به این فیلم جلوگیری نمود. همانطور که می دانید اسرائیل به عنوان یکی از اسپانسرهای بزرگ جشنواره در افتتاحیه فستیوال نامبرده شد. ولی در اختتامیه نه تنها جایزه ای به فیلم اسرائیلی تعلق نگرفت بلکه نام آن از لیست اسپانسرهای جشنواره حذف شد.

در طی برنامه به مناسبت سالگرد تولد یکی از بازیگران هالیوود که در فستیوال شرکت کرده بود هدیه به رسم یاد بود به آن بازیگر اهدا شد.

و سرانجام هیات هنرمندان ایرانی امروز صبح  کازان را به  مقصد مسکو ترک کردند.

پایان اخبار فستیوال منبر طلایی

سعید کندری کازان روسیه
نویسنده : سعید ; ساعت 15:37 روز 2009/10/5
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

همانطور ک در پست قبلی اشاره کردم فیلم سوپر استار پس از فیلم اسرائیلی  for my father به نمایش درآمد ولی در حاشیه پخش این فیلم :

پس از اتمام این فیلم یکی از تماشاگران که لبنانی بود از جای خود بلند شد و شروع به شعار دادن و انتقاد کردن از این فیلم کرد و پیرو آن موجب در گیری میان عوامل سازنده فیلم و این تماشاچی شد.که سر انجام کارگردان این فیلم صهیونیستی سالن را ترک کرد ولی بنابر شواهد ادامه بحث را به خارج از سالن موکول کردند.


موضوع این فیلم در مورد مردی فلسطینی هست و توسط مقامات فلسطینی مجبور به انجام عملیات انتحاری برای نابودی یک مرکز صهیونیستی شده است .این مرد که در فیلم این مسئولیت را می پذیرد  در هنگامی که برای منفجر کردن خود به سمت هدف روانه می شود در مسیر دختری را می بیند که به او علاقه مند میشود و..........سرانجام از حمله انتحاری منصرف میشود ولی مقامات فلسطین او را تهدید می کنند که اگر این حمله را انجام ندهد زندگی خانواده او در خطر خواهد بود ........  این فرد برای اینکه خود را از این مهلکه نجات دهد خود را در مکانی منفجر می کند که فقط خودش کشته می شود و به هیچ کس آسیبی نمی رساند.
این فیلم ضد اسلامی  که سعی در تخریب وجه فلسطین و مظلوم نمایی صهیونیسم داشت مورد انتقاد عموم تماشاگران قرار گرفت ولی اسرائیل هزینه بسیاری برای تبلیغ این فیلم کرد به طوری که در ابتدای فیلم چندین دوربین خبرنگاری این فیلم را پشتیبانی می کردند ونیز پوستر های بسیاری  برای این فیلم بین مردم پخش شد .
حال آنکه کشورهای اسلامی نامه ای اعتراض آمیز برای شورای مفتیان روسیه ارسال خواهند کرد و این فیلم را مورد انتقاد شدید خود قرار خواهند داد زیرا این جشنواره برای فیلم های اسلامی بنیان گذاری شده و پخش چنین فیلمی که اصلا با موضوع جشنواره سازگاری ندارد جای سوال دارد؟؟!!!!
نویسنده : سعید ; ساعت 12:11 روز 2009/10/4
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
 به نام خدا

باسلام با قسمت دوم گزارش از فستیوال منبر طلایی

روز گذشته سالن سینمایی رودینا مملو از تماشاگران برای دیدن فیلم سوپر استار به کارگردانی تهمینه میلانی بود . اما با دقایقی تاخیر به روی پرده رفت زیرا پیش از این فیلم  فیلم (برای پدر من) ساخت رژیم قاصب صهیونیستی با تاخیر به اتمام رسید.

در ابتدا و قبل از اکران  فیلم سوپر استار خانم میلانی توضیح مختصری از فیلم خود دادند و گفتند من از کودکی عاشق فرهنگ وتایخ روسیه بودم و همیشه دوست داشتم از نزدیک این سر زمین را ببینم که خداراشکر می کنم که به این آرزو دست پیدا کردم.  سپس میکروفن را محمد رضانیک بین تهیه کننده این فیلم واگذار کردند پس از اتمام سخنرانی .فیلم با حضور گسترده تماشاچیان در دو سالن مجزا به صورت همزمان اکران شد. پس از اتمام فیلم تماشاگرن که منتظر پاسخ گویی به سوالاتشان در مورد فیلم بودند شروع به ارائه پرسشهای خود کردند البته نه پرسشها بلکه یک سوال بیشتر نبود و آن اینکه آخر فیلم چی شد ؟؟؟

و خانم میلانی در پاسخ به تماشاگران گفت که اگر کورش لیاقت پیدا کرده باشه و آدم شده باشه دخترش را پیدا خواهد کرد و اگر نه هیچ گاه به او نخواهد رسید . این پاسخ برای خیلی از شرکت کنندگان جالب بود و از خانم میلانی تقدیر و تشکر کردند.

درگپ کوتاهی که با آقای نیک بین تهیه کننده داشتم از ایشان پرسیدم که تا به حال چند بار این فیلم را نگاه کردند با کمی مکث پاسخ دادن خیلی چون در حین کار ما چندین بار هر صحنه را مورد بازدید قرا ر می دادیم ولی به صورت کامل فیلم راحدود ۳۰ بار نگاه کردم ولی هر بار برایم تازگی داشت . 

سوال دیگری هم از ایشان پرسیدم که آیا نقاط مشترکی میان این فیلم و زندگی واقعی شهاب حسینی هست ؟

ایشان در پاسخ گفتند به هیچ وجه . آقای حسینی فردی واقعا  فروتن محترم و سالمی هستند و حتی یک لحظه از این فیلم رانمی توان با زندگی ایشان مقایسه کرد.در واقع این فیلم را به چند تا از بازیگران معروف دیگر پیشنهاد دادیم ولی آنها این نقش را نپذیرفتند.

منتظر قسمت بعدی گزارش باشید  
نویسنده : سعید ; ساعت 13:31 روز 2009/10/3
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

همونطور که قول داده بودم آمدم تا گزارشی در مورد جشنواره منبر طلایی به شما بدهم.

تصاویر افتتاحیه را در ادامه مطلب ببینید .

در صورت باز نشدن تصاویر بر روی عکس رایت کلیک کرده و  SHOW PICTURE را بزنید

این جشنواره دیروز در شهر کازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه  با حضور وزیر فرهنگ این جمهوری و هنرمندان پیشکسوت روسیه و شرکت ۱۰ ها بازیگر و هنرمند شاخص بین المللی و همچنین هنرمندان ایرانی  راس ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه به وقت محلی  در سالن بزرگ پرامید گشایش یافت


تصاویر و بقیه گزارش

 مربوط به افتتاحیه در ادامه مطلب موجود می باشد .
نویسنده : سعید ; ساعت 16:50 روز 2009/10/1
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا

ПОЛНОМЕТРАЖНЫЕ ИГРОВЫЕ ФИЛЬМЫ

لیست فیلم هایی بلند که در جشنواره اکران خواهند شد.


«Суперзвезда \ Super star\سوپر استار»

Режиссер: Тахминех Милани \ Tahmineh Milani, Иран , Полнометражный художественный фильм,2009/35 мм/105 мин.

کارگردان : تهمینه میلانی زمان عرضه فیلم ۲۰۰۹ / ۳۵ میلیمتری/۱۰۵ دقیقه * محصول ایران

بقیه در ادامه مطلب   
نویسنده : سعید ; ساعت 17:20 روز 2009/9/21
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا

نتایج بازی تیم روبین در لیگ برتر اروپا

قربان بردی یف سرمربی ترکمن تیم روبین کازان روسیه ازنتیجه قرعه کشی جام باشگاههای اروپا ابراز رضایت کرد.


قربان بردی یف مربی ترکمنستانی که فصل گذشته تیم روبین کازان روسیه رابه مقام قهرمانی لیگ برتر این کشور رسانده بود از همگروهی با بارسلونا، اینترمیلان و دیناموکیف درفصل جدید جام باشگاههای اروپا ابراز رضایت کرد.

بردیف درمصاحبه با خبرنگاران گفت:بدون شک با بهترین تیمهای حال حاضراروپایی همگروه شدیم اما ما تواناییهایمان را دراین بازیها نشان خواهیم داد.
قربان بردیف متولد 1952 شهرعشق آبادمی باشد. وی درفاصله سالهای 1997 تا 1999 میلادی مربی تیم ملی ترکمنستان بود.
بردیف درسال 2001 میلادی سرمربی روبین کازان روسیه شد و این تیم را ازدسته اول به دسته برتراین کشور رساند و درفصل گذشته نیز با این تیم قهرمان شد.
روبین کازان درفصل جاری نیز پس از هفته بیستم با چهار امتیاز فاصله نسبت به اسپارتاک مسکو در صدر جدول قرار دارد.

ولی هم اکنون تیم روبین کازان با شکست ۳ بر ۱ در مقابل تیم دیناموکیف باید میزبان این تیم در کازان باشد و نتیجه را بسود خود تمام کند تا بتواند با خیال راحت به مصاف تیمهای قدرتمند اینتر و بارسلونا برود.
نویسنده : سعید ; ساعت 9:24 روز 2009/9/20
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

نیم قرن پیش ایستگاه لونا-۲ شوروی با موفقیت روی کره ماه فرود آمد.

دقیقاً 50 سال قبل روز 14 سپتامبر 1959 برای اولین بار در تاریخ، ایستگاه خودکار "لونا - 2" شوروی با موفقیت به کره ماه رسیده و روی آن پرچمی با آرم اتحاد شوروی و نوشته "اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی. سپتامبر 1959" را بر جای گذاشت.

"وادیم پتروف" یکی از سازندگان این ایستگاه در مصاحبه ای با «ریا نووستی» گفت: "نظر من  این است که ماه، "محوطه ای کودکانه" است که برای بشریت از نظر تسخیر سایر سیارات، از جمله مریخ ضرورت دارد. کره ماه می تواند نه تنها دانش بشری را درباره فضای کیهانی پیرامون زمین پر کند، بلکه می تواند اساسی برای پایه گذاری پایگاهی قمری باشد که باید آن را همه با هم با تشریک مساعی بسیاری از کشورها، در درجه اول روسیه، آمریکا و اروپا بسازیم".

به گفته پتروف، پرواز "لونا - 2" علاوه بر حل مهمترین مسائل اجتماعی و سیاسی، به آماده سازی فنی پرتاب موفقیت آمیز "یوری گاگارین" اولین فضانورد جهان نیز کمک کرد.

وی خاطر نشان نمود که مدت پرواز ایستگاه "لونا - 2" حدود یک و نیم شبانه روز بود. به گفته وی، اگر در سرعت موشک تنها یک متر بر ثانیه اشتباه می شد، این می توانست منجر به انحراف نقطه اتصال با ماه به میزان 250 کیلومتر شود، اما این کار با موفقیتی که جهان را خیره کرد، انجام شد.
نویسنده : سعید ; ساعت 12:28 روز 2009/9/14
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
 به نام خدا
 
سوپر استار در جشنواره زالاتوی مینبر(سکو یا منبر طلایی)روسیه شرکت می کند
 
 ( золотой минбар )
 
در حالی که هنوز خود برگزارکنندگان جشنواره منبر طلایی اطلاعی در باره زمان برگزاری این جشنواره  نداده اند  در سایت خود جشنواره هم خبری نیست  خبرگزاری های متعددی این خبر را منتشر کرده اند. این جشنواره همه ساله برگزار می شود و من هم منتظر اعلام وصول خبر برگزاری این جشنواره هستم تا براتون گزارش آن  و هم راه با جشنواره تصاویر و کلیپ های مربوطه را برای شما روی وبلاگ قرار بدهم.
به گزارش خبرگزاری آفتاب :
فیلم سینمایی "سوپراستار" به کارگردانی تهمینه میلانی در پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم منبر طلایی باحضور شهاب حسینی ودیگر هنرمندان در کنار ۱۱ فیلم بخش مسابقه روی پرده می‌رود. سینمای ایران در پنجمین دوره جشنواره منبر طلایی سه نماینده دیگرهم دارد. در کنار "سوپر استار"، فیلم‌های سینمایی "برف" و "چراغی در مه" در بخش مسابقه جشنواره امسال روی پرده می‌روند.
"یک وجب از آسمان" به کارگردانی علی وزیریان و با بازی سهند جاهدی آرمیتا مرادی که جزو بازیگران نوجوان این فیلم می باشند در بخشی  از مسابقه نمایش داده می‌شود. در این بخش ۲۲ فیلم به نمایش در می‌آیند، سینمای تاتار، بخش بین‌الملل پانوراما از زیرمجموعه‌های بخش خارج از مسابقه این دوره هستند. این جشنواره از ۳۰ سپتامبر تا چهار اکتبر در کازان روسیه برگزار می‌شود. در این جشنواره ۳۴ فیلم با هم رقابت می‌کنند. در بخش مسابقه ۱۲ فیلم بلند ، ۱۴ مستند و هشت فیلم کوتاه روی پرده می‌روند. ۵۰۰ فیلم   از ۶۲ کشور متقاضی حضور در این دوره بودند. رئیس هئیت انتخاب این دوره هانس یواخیم اشلگر فیلمساز سرشناس آلمانی بود.
سینمای ایران در جشنواره منبر طلایی حضور موفقی داشته است و پیش‌بینی می‌شود امسال هم از فیلم‌های سینماگران ایرانی در این جشنواره استقبال شود.
 
 نویسنده : سعید ; ساعت 15:15 روز 2009/9/12
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
 
به نام خدا
 
تعطیلات خانوادگی مدودف
 
تعطیلات خانوادگی مدودف. © خبرگزاری «ریانووستی» روسیه .
 
دمیتری مدودف و الکساندر ژیلکین استاندار آستراخان یک تاس ماهی را آزاد می کنند.
 
برای مشاهده تصاویر اینجا کلیک یا به ادامه مطلب بروید .نویسنده : سعید ; ساعت 12:1 روز 2009/9/3
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا

نامیشگاه ماکس ۲۰۰۹ در روسیه

بر روی تصویر زیر جهت مشاهد تصاویر این مانور  بر عکس زیر کلیک یا به ادامه مطلب مراجعه کنید

نهمین نمایشگاه بین المللی هوافضای روسیه "ماکس-2009" . © خبرگزاری «ریانووستی» روسیه.

در نگاهی به کار امروز نمایشگاه می توان به مواد زیر اشاره کردکه توسط مقامات آگاه اعلام شده است:

"آندره شیبیتوف" مدیرکل کمپانی "ورتالیوتی راسیی" (بالگردهای روسی) امروز به خبرنگاران اعلام نمود که در نمایشگاه بین المللی هوافضای "ماکس-2009 " یک قرارداد برای عرضه 20 دستگاه بالگرد جدید به یکی از کشورهای عربی امضا شد.

وی گفت: "ما قردادی برای عرضه 20 دستگاه بالگرد جدید تولید کارخانه اولان اوده به یکی از کشورهای عربی امضا کردیم". شیبیتوف توضیحی در رابطه با جزئیات این معامله نداد.

"میخاییل پاگاسیان" رییس کمپانی "سوخوی" نیز در این نمایشگاه اعلام کرد که کمپانی "سوخوی" و "کورپوراسیون هواپیماسازی "میگ" روسیه قصد دارند که تا سال 2015 در حدود 15-20% از بازارهای جهانی تجهیزات هوایی را به خود اختصاص دهند.

وی گفت: با در نظر گرفتن روند رو برشد خرید از سوی وزارت دفاع و شرکای غربی، ما احتمال می دهند که تا سال 2015 در حدود 15-20% از بازارهای جهانی تجهیزات هوایی را به خود اختصاص دهیم.

یکی از خبرهای مهم این روز را "الکساندر میخییف" معاون مدیرعامل کمپانی انحصاری صادرات تسلیحات و تجهیزات نظامی روسیه "روس آبارون اکسپورت" اعلام کرد. وی در چارچوب نمایشگاه اعلام کرد که روسیه آماده بررسی پیشنهادات احتمالی ایران برای خرید تجهیزات نظامی هوایی است.

میخییف گفت: ما با ایران همکاری های درازمدتی از جمله با صنایع هوایی این کشور داریم. اگر آنها به تجهیزات هوایی ترابری و نظامی ما تمایل نشان دهند، ما این پیشنهادات را بررسی می کنیم.

وی همچنین در زمینه همکاری های فنی-نظامی با هند گفت: روسیه با موفقیت قرارداد تحویل هواپیما-رادارهای " А-50"، مشابه آواکس های خارجی را به هند اجرا می کند. این سفارش برای سه فروند هواپیما بود که یکی از آنها هم اکنون به هند تحویل داده شده است.

"آناتولی ایسایکین" رییس کمپانی انحصاری صادرات تسلیحات و تجهیزات دولتی "روس آبارون اکسپورت" نیز در چارچوب کنفرانسی مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که طرف روسی که با لیبی مذاکراتی انجام داده منتظر پاسخ به پیشنهاد خود در خصوص صدور تجهیزات نظامی هوایی به این کشور است. وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا لیبی قصد خرید هواپیماها جنگی روسی را دارد، گفت: در مذاکرات با لیبی در خصوص صدور تجهیزات نظامی هوایی ما در حالت آماده باش قرارداریم نه انتظار.

"ایگور شفچوک" مدیر عامل "توپولف"نیز اطلاع داد که وزارت دفاع روسیه و کمپانی "توپولف" امسال قراردادی در زمینه طراحی و تولید بمب افکن های استراتژیکی کاملا جدید منعقد نمودند. در حال حاضر نیروی هوایی روسیه بمب افکن های استراتژیکی "توپولف-160"، "توپولف-95 اس" و "توپولف-22 ام3" در اختیار دارد.

نمایشگاه بین المللی هوافضای ماکس-2009 که روز 18 اوت در ژوکوفسکی، واقع در حومه مسکو، افتتاح شد تا 23 اوت ادامه خواهد داشت.

 
نویسنده : سعید ; ساعت 10:59 روز 2009/8/21
دسته بندی :نظامی

به نام خدا

تصاویر از حمله ناگهانی کفشدوزک ها به شرق روسیه(ایرکوتسک) و ایالات متحده به طور همزمان.

بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

 


                                  در ادامه مطلب

 روسیه 3.5 میلیون دلار برای مین روبی در نیکاراگوئه تخصیص داد.

"آویاکور" در "ماکس-2009" با شرکای ایرانی مذاکره می کند.

در روسیه "بشقاب پرنده" ساخته خواهد شد

 
نویسنده : سعید ; ساعت 15:18 روز 2009/8/15
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا

یک اتفاق جالب و فوق العاده

مگافون در ایران فعالیت خواهد کرد

اگر این اتفاق بیافته یک تحوله بزرگ در تکنولوژی موبایل ایران رخ می ده من خودم از مشترکین همین اپراتور توی روسیه هستم و واقعا خیلی قویه . اگر این شرکت در ایران تاسیس بشه دیگه مشکل sms , mms , gprs حل میشه مخصوصا جی پی آر اس که واقعا سرعت بالایی در دانلود و آپلود داره حدود ۵۰۰ کیلو بایت در ثانیه که یک فیلم ۱۰ مگابایتی به مدت ۲۰ ثانیه دانلود می شود.  درضمن فناوری wlan هم همراه با این امکانات به ایران می آید که امکان دسترسی موبایل ها دارای این فناوری را به اینترنت به صورت رایگان می دهد.

مسکو، 16 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ شرکت اپراتور تلفن همراه "مگافون" که یکی از سه شرکت بزرگ ارتباطات سیار روسیه می باشد، در ایران فعالیت خواهد کرد. این شرکت که با بحران مالی شدیدی روبروست، پس از مذاکره با مقامات رسمى ایران توانسته است مجوز گشایش شعبه‌اى از شرکت خود را در تهران اخذ کند.

به گزارش «ریا نووستی» از پایگاه اطلاع رسانی دیپلماسی ایرانی، هرچند اتصالات امارات در ابتدا برنده مناقصه اپراتور سوم تلفن همراه شد، ولی ناگهان "زین کویت" جایگزین آن شد و حال گفته می شود مگافون روسیه جای "زین کویت" را خواهد گرفت.


نام پردرآمدترین ستاره های هالیوود اعلام شد

ونیز ۱۰ زن ثروتمند دنیا

نیویورک، 16 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ مجله آمریکایی Forbes در فهرست جدید رتبه بندی خود، پردرآمدترین ستاره های هالیوود را برشمرد.  

به گزارش «ریا نووستی» از Forbes ، 15 نفر از گرانترین ستاره های هالیوود طی یک سال 920 میلیون دلار درآمد داشته اند. در راس این فهرست، "اپرا وینفری" 55 ساله مجری شوی تلویزیونی دیده می شود که طی یکسال 275 میلیون دلار درآمد داشته است. پس از او مدونا، خواننده مشهور به چشم می خورد که ظرف یکسال 110 میلیون دلار بدست آورده است، در رتبه سوم نیز سلین دیون خواننده کانادایی با 100 میلیون دلار درآمد قرار دارد.

در بین بازیگران هالیوود بیشترین درآمد را "آنجلینا جولی" و "سارا جسیکا پارکر" داشته اند که هر یک 27 میلیون دلار در یکسال بدست آورده اند. دهمین جایگاه به "مریل استریپ" با 24 میلیون دلار رسید که در سن 60 سالگی هنوز هم محبوب و پرتقاضا است.

جوانترین ستاره در این فهرست "مایلی سایروس" بازیگر و خواننده 16 ساله است که طی یک سال 25 میلیون دلار درآمد داشته است.

 
نویسنده : سعید ; ساعت 12:0 روز 2009/8/10
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

تصاويري زيبا ولي غمناك  از 9 انفجار بزرگ هسته اي  و چندتا عكس جالب از روسيه

و محمود احمدي نژاد در روسيه متولد شد .........حتما ببينيد خيلي جالبه

براي مشاهده مطالب به ادامه مطلب مراجعه كنيد 

نظر يادتون نره
نویسنده : سعید ; ساعت 15:0 روز 2009/7/16
دسته بندی :نظامی

به نام خدا

سلام يك سري عكس كه از سايت ياندكس روسيه گرفتم براتون گذاشتم اميد وارم خوشتون بياد نظر هم بدهيد


و يك انسان چقدر مي تواند صبر و تحمل داشته باشد .


This is What


براي مشاهده بقيه تصاوير جالب به ادامه مطلب برويد 

در ادامه مطلب می خوانید :

۱-معنای اسم تمام کشورهای جهان

۲-فدراسيون روسيه اولويت ايران براي  اعزام دانشجو

۳-مدارك 100 دانشگاه روسي به تأييد وزارت علوم ايران رسيد

 
نویسنده : سعید ; ساعت 2:40 روز 2009/6/27
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا


آيا در باره طرز كار نيروگاه اتمي اطلاعي داريد . بر روي عكس زير كليك كنيد

принцип работы АЭС персидский
 این هم خانه یکی از شهروندان شهر سنت پیترزبورگ که به گل و گیاه خیلی علاقه داد With) thanks to the Albert that send the photos)

http://rusiran.blog.com/files/2009/06/12.jpg

در ادامه مطلب می خوانید:::

ایران در جاسوسی اینترنتی از همه کشورها جلوتر است.

در مسابقه Eurovision-2009 در مسکو آرش و آیسل سوم شدند
نویسنده : سعید ; ساعت 17:25 روز 2009/6/25
دسته بندی :نظامی

به نام خدا

همان طور که قول داده بودم براتون عکس های مراسم

ازدواج را گذاشتم برای مشاهده تصاویر به ادامه مطلب

 بروید

آیا می دانید اگر در روسیه خودرو و یا هر وسیله نقلیه دیگری را در پارک ممنون پارک کنید چه اتفاقی می افتد . حتما بر روی این  شکلک کلیک کنید تا معلوم شود .

و خبر دوم

سردترن نقطه گرم

ازدواج در قطب

یک زن و مرد روسی دیروز در مدار۰ درجه زمین به عقد هم درآمدند و زندگی خود را از نقطه ۰ شروع کردن این زوج جوان روسی که همراه یک تیم کامل مجهز به وسیله هلیکوپتر به قطب شمال سرد ترین نقطه جهان سفر کرده بودند در شرایطی که دمای هوا از منفی ۴۵ نیز گذشته و  به گونه ای ریش های مرد جوان یخ زده بود و  نیز دستگاه GPS عدد صفر را نشان می داد  مراسم ازدواج خود را با حضور افرادی از کانادا سوئد و ... که عضو تیم اعضامی بودند اجرا کردند هزینه این سفر به گفته راشاتودی بالغ بر ۲۰۰۰۰ هزار دلار بوده که این زوج جوان آن را پرداخته اند . متاسفانه هنوز نتوانستم تصاویر این ازدواج را در اینترنت پیدا کنم ولی در اسرع وقت این کار خواهم کرد .

 برای مشاهده تصاویری که از این مراسم به دست من رسیده به ادامه مطلب بروید
نویسنده : سعید ; ساعت 15:32 روز 2009/5/1
دسته بندی :اخبار روسیه

           ان الذین قالو ربنا الله ثم استقاموا
با سلام
راهپیمایی علیه اسراییل در شهر های مختلف روسیه انجام خواهد گرفت البته پیش از این شاهد راهپیمایی مردم در مسکو بودیم ولی هم اکنون  شاهد راه پیمایی  در ایالات دیگر از جمله سنت پیترزبورگ و تاتارستان و.......... خواهیم بود این راهپیمایی در روز یک شنبه انجام خواهد شد و مردم مسلمان و مسیحی از جمله مرد و زن هم در این راه پیمایی ها شر کت خواهند کرد من سعی می کنم گزارشی از این راهپیمایی برای شما تهیه و در معرض دید عموم شما قرار بد هم  فعلا خدا نگهدار
 
نویسنده : سعید ; ساعت 15:11 روز 2009/1/17
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
                                     یااباعبدالله

اگر دیدن فیلم ها برای شما مقدور نیست باید نرم افزار فلش پلیر را دانلود کنید . و آن را می توانید از  http://get.adobe.com/flashplayer/  دانلود کنید .

 با سلام

امروز با پستی ورزشی در خدمت شما هستم .

چندی پیش مسابقات لیگ برتر روسیه به پایان رسید همانطور که می دانید روسیه دارای تیم های زیادی است که در جهان مطرح هستند .ولی در بین بهترین های روسیه تیم فوتبال روبین شهر کازان روسیه توانست فاتح رقابت های لیگ برتر شود و کاپ قهر مانی را بربالای سر بگیر د .

ولی متاسفانه چند روز پیش ریس باشگاه روبین به جرم قتل ۴ نفر بازداشت و روانه زندان شد .

 فیلم های مربوط به بازی فینال و مراسم اختتامیه را در ادامه مطلب ببینید.

 
نویسنده : سعید ; ساعت 12:39 روز 2009/1/13
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا

سال ۲۰۱۳ المپیک جهانی دانشجویی در شهر کازان روسیه برگزار می شود و تفاوتی با المپیک های بزرگ جهانی  ندارد  لهذا کازان که میزبان این مسابقات می باشد می کوشد تا امکانات مناسب شهری را برای برگزاری این مسابقات مهیا کند از جمله این اقدامات احداث ۲۰ هتل  و رستوران هایی با گناجایش زیاد است که در فیلم زیر شهرکازان را در سال ۲۰۱۳ مشاهده می کنید .   

Kazan city architecture - Lower Kaban lake views 1st photo

             

          عکس ها را می توانید در ادامه مطلب ملاحضه کنید .


نویسنده : سعید ; ساعت 13:35 روز 2008/12/31
دسته بندی :اخبار روسیه

به نام خدا

رودخانه ولگا شروع به یخ زدن می کند

خلاصه بعد از کلی تاخیر حدودا ۳ ماهه در آمدن زمستان سرانجام چند روزه که دمای هوا در منطقه اروپایی روسیه از جمله مسکو سنت پترزبورگ کازان و..... نیز شروع به افت دما کرد و کم کم لایه ای از یخ روی رود خانه ولگا و شاخه هایش از جمله کازانسو را پوشاند که  چهره شهر را زیبا تر کرده است البته زمستان در منطقه شرق روسیه خیلی زودتر شروع شده است ودمای بعضی از نقاط به ۵۰ درجه زیر صفر سقوط کرده است  . در زیر عکسی از رود خانه در ۵ روز پیش را مشاهد ه می کنید و سپس عکس یخ زده رود خانه را در ۳ روز اخیر میتوانید رویت کنید .

bank of Volga-river (winter, 2005)
نویسنده : سعید ; ساعت 15:5 روز 2008/12/17
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
  به نام خدا

جشنواره منبر طلایی و صدر عاملی

همانطور که اطلاع دارید ماه گذشته ۱۰/۸/۸۷ در کازان مرکز تاتارستان جشنواره سینمایی منبر طلایی برگزار شد که از ایران نیز فیلمهایی در آن شرکت کردند.

 فیلم میم مثل مادر برنده تندیس بهترین فیلم و رسول صدر عاملی برای فیلم هر شب تنهایی برنده تندیس بهترین کارگردان این دوره از جشنواره شد.

من نیز از این فرصت استفاده کرده و با آقای رسول صدر عاملی مصاحبه ای دوستانه انجام دادم که خواستم بدینوسیله نظر او را در مورد شهر کازان و روسیه و مردم و زبان آن بدانم.

درصورتیکه برنامه MACROMEDIA FLASH PLAYER بر روی سیستم شما نصب شده باشد می توانید این فیلم را مشاهده کنید.

 
نویسنده : سعید ; ساعت 16:9 روز 2008/12/16
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا 

  مسابقات حفظ وقرات قران کریم با حضور قاری بین المللی ایران

    چند هفته پیش در روسیه مسابقاتی تحت عنوان مسابقه سراسری قران در روسیه با میزبانی کشور عربستان بر گزار شد که در آن از قاری ممتاز بین المللی صالح اطهری فرد به عنوان مهمان ویژه دعوت شده بود و این  با تلاوت زیبای ایشان آغازی نورانی به خود گرفت و مورد استقبال شدید از جانت مردم روسیه قرار گرفت . جناب آقای اطهری از قاریان ممتازی هستند که بار ها در مسابقات مختلف بین المللی رتبه اول را به خود اختصاص دادند و هم اکنون ایشان در کرج مشغول به تربیت  شاگردانی همچون خودشان می باشد . من نیز توفیق شاگردی نزد ایشان را داشته ام .

قرائت استاد صالح اطهری فرد

برای دانلود قرائت های ایشان از لینک های زیر استفاده کنید.

قرائت استاد صالح اطهری فرد    برای دانلود روی عبارت کلیک کنید 

قرائت استاد صالح اطهری فرد  2  برای دانلود روی عبارت کلیک کنید

قرائت استاد صالح اطهری فرد 3  برای دانلود روی عبارت کلیک کنید

 
نویسنده : سعید ; ساعت 19:17 روز 2008/12/14
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

 

نمایشگاه عکس صبا در روسیه

مؤسسه فرهنگی-هنری صبا در آستانه عيد سعيد غدير و در ادامه برگزاري نمایشگاه‌های منتخب بین‌المللی در نقاط مختلف جهان، دوسالانه بین‌المللی عکس جهان اسلام را که پیش از این در تهران میزبان عکاسان ده‌ها کشور جهان بود، در مسکو به نمايش گذاشت.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مؤسسه در آستانه عيد سعيد غدير خم و در ادامه برگزاری نمایشگاه‌های خود در سطح بین‌المللی و نقاط مختلف جهان، این بار اولین دوسالانه بین‌المللی عکس جهان اسلام را پس از تهران در مسکو برگزار مي‌كند. این دوسالانه، اردیبهشت ماه در تهران، نخستین دوره خود را تجربه کرد و با حضور هنرمندان عکاس ایران و چهل کشور جهان برگزار شد. اين نمايشگاه كه در نخستين دوره خود با موضوع خانواده مسلمان برگزار شد، با مشارکت و استقبال کم نظیری در سطح جهان مواجه شد. نمايشگاه عكس جهان اسلام حلقه‌هایی از تنوع و تکثر فرهنگ‌ها، قومیت‌ها، آداب و رسوم، آئین‌ها و اقلیم‌ها را دربستر مفهوم محوری خانواده به‌عنوان اصلی‌ترین بنیان هویت فرهنگی، اعتقادی، سنتی و اجتماعی جوامع مسلمان و مهم‌ترین هسته تربیت اخلاقی، انتقال الگوهای ارزشی و جامعه پذیری و مقدس‌ترین کانون مدنیت و تمدن در جهان اسلام را به روایت صدها عکاس حرفه‌ای دنیا به نمایش گذاشت.

گفتنی است این نمايشگاه با حضور سفير جمهوري اسلامي ايران در روسيه، آقاي ولي اف، رئيس كميته فرهنگ و آموزش تاتارستان، خانم پروفسور آلسواسلان، رئيس مركز ايران‌شناسي، و جمعي از هنرمندان و علاقه‌مندان در مجموعه كاخ كرملين در جمهوري تاتارستان، برگزار مي‌شود. اين نمايشگاه تا تاریخ 30 آذر ماه در مسکو ادامه خواهد داشت.

دوسالانه بین‌المللی عکس جهان اسلام از هم اکنون خود را برای دومین تجربه و برپایی بزرگترین ضیافت تصویری و هم اندیشی عکاسان دریک گستره وسیع جغرافیایی، فرهنگی و اعتقادی آماده می‌کند.

http://www.honar.ac.ir/news/showsaba.asp?id=2557&kind2=1180
نویسنده : سعید ; ساعت 19:17 روز 2008/12/14
دسته بندی :اخبار روسیه

لینک مطلب
به نام خدا

برگزاری كنفرانس نسخه‌های خطی شرقی در سنت‌پترزبورگ

                 

شهر سنت پترزبورگ روسیه، میزبان كنفرانس از موزه آسیایی تا مؤسسه نسخه‌های خطی شرقی خواهد بود.
به نقل از میراث مكتوب صد و نودمین سالروز تأسیس مطالعات شرقی فرهنگستان علوم روسیه با برگزاری كنفرانس از موزه آسیایی تا مؤسسه نسخه‌های خطی شرقی در سنت پترزبورگ گرامی داشته می‌شود.
سوم آذر ۱۳۸۷ (۲۳ نوامبر ۲۰۰۸) مصادف با روز تأسیس قدیمی‌ترین مؤسسه مطالعات شرقی فرهنگستان علوم روسیه است كه مسیری طولانی را از موزه آسیایی فرهنگستان سلطنتی علوم تا مؤسسه مطالعات شرقی فرهنگستان علوم روسیه پیموده است.
مؤسسه مطالعات شرقی فرهنگستان علوم روسیه، كنفرانسی با موضوع تاریخ مطالعات شرقی در روسیه با محور تاریخ و فرهنگ شرقی و میراث مكتوب آن برگزار می‌كند.
كنفرانس از موزه آسیایی تا مؤسسه نسخه‌های خطی شرقی با پنل های مختلف از ۱۹ تا۲۱ آذرماه (۹ تا ۱۱ دسامبر ۲۰۰۸) در شهر سنت پترزبورگ برگزار می شود.نویسنده : سعید ; ساعت 19:3 روز 2008/12/14
دسته بندی :اخبار روسیه